NovinkyKam na koncert?

V košickom Collosseum znova Call for Eternity vol.3

Tretie pokračovanie mini festivalu Call for Eternity, tentokrát opäť v košickom Collosseum.  Predstavia sa tieto kapely:

Theocracy (Prog/Power Metal – USA, https://www.facebook.com/theocracyband): Tak ako minule, aj tento rok budú headlinerom. Za sebou už majú tri radové albumy, ktoré zaujali poslucháčov aj recenzentov po celom svete, naše končiny nevynímajúc. Na americkú kapelu dosť netypicky inklinujú skôr k európskemu power metalu okorenenému štipkou progresivity. Čo by to boli za Američania, keby predsa len kde tu nepripojili aj nejaký ten thrashový riff. Vďaka svojmu výnimočnému spevu hosťoval spevák Matt Smith už vo viacerých známych projektoch, napr. Soulspell alebo Seven Kingdoms.

Signum Regis (Prog/Power Metal – SVK(BA), https://www.facebook.com/signum.regis): Mnoho ľudí ani netuší, aký klenot tu na Slovensku máme. Ten klenot nesie názov Signum Regis. Títo muzikanti budú mať s touto kapelou takisto už tretí zárez na svojich nástrojoch. Prvé dva albumy nahrali so švédskym spevákom Göranom Edmanom (ex-Yngwie Malmsteen), na ten tretí si ale okrem neho povolali už celú plejádu spevákov. Milovníci Helloweenu a Gamma Ray si isto prídu na svoje.

Rightdoor (Power Metal – SVK(KE), https://www.facebook.com/Rightdoor): Mladučká kapela z Košíc, ktorá momentálne tvrdo pracuje na svojom debutovom albume sa nebojí dokázať, že aj na Východe sa vie robiť kvalitná a chytľavá muzika. Štýlovo sú niekde na pomedzí nemeckej a švédskej power metalovej školy. Proste rýchle gitarové prsty, dynamika a výrazný vokál.

http://youtu.be/GKHYrtgAr10

Nona (Hard rock/Power metal – SVK (Poprad), http://bandzone.cz/nonaband): Táto kapela funguje už skoro 8 rokov, a hoci majú na svojom konte len jeden album, odohrali už desiatky koncertov po celom Slovensku. V skratke by sa dali zhrnúť ako melodický power metal ovplyvnený najmä fínskymi kapelami ako sú Nightwish, Stratovarius a Children of Bodom. Pre kapelu sú typické aj slovenské texty a ženský vokál, ktorý je tak hardrockovo ne-operný.

Na ďalších kapelách sa pracuje.

Dátum:11.11.2013
Facebook event: https://www.facebook.com/events/359169517543956

zdroj: Tomáš Kai

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky