NovinkyVideoklipy

V klipe Nocadeň zahviezdili Róbert Kopina a Peter Velits

Košice – Nocadeň prichádzajú s novým klipom k singlu „Bdiem či spím?“.  Jeho režisérom je Jaris, ktorý na scenári pracoval spolu so spevákom Rasťom Kopinom. Ako líder kapely ďalej priznal, pri hľadaní vhodného námetu mali chuť spraviť niečo hravé a nechali sa inšpirovať filmami Jima Jarmuscha a Eda Wooda.

V priebehu viac ako tri a pol minúty odohrajú gitarista kapely Róbert Kopina a herečka Soňa Petrillová jednoduchý príbeh, v ktorom sa jeden z partnerov rozhodne vystúpiť z už nefungujúceho vzťahu. „Jaris veľmi dlho veril v bratov herecky potenciál. Konieckoncov, už dávnejšie hovoril o tom, že ho chce obsadiť do svojho plánovaného filmu. Brat si počínal veľmi dobre a jeho výkon prekvapil aj mňa samého,“ poznamenal  s úsmevom Rasťo Kopina.

Špeciálnym hosťom v klipe Nocadeň je momentálne najlepší slovenský cyklista Peter Velits. Hoci sa o umeleckej spolupráci s bratmi Kopinovcami bavil už dlhšiu dobu, športové povinnosti majstra sveta do 23 rokov im umožnili spojiť ich zámery až pred pár dňami, kedy P. Velits priletel do Košíc z Londýna a hneď po natočení scén cestoval do Talianska. „S Rasťom a Robom sa poznáme už dlhšie a navzájom si fandíme, preto som neváhal ani chvíľu. Dohodli sme sa na februárovom termíne a som rád, že to “klaplo”. Na prítomnosť kamier som síce zvyknutý, ale za iných okolností. Pre mňa to bola nová skúsenosť najmä v tom, že počas natáčania vládla zima a za takých podmienok vonku nejazdíme,“ spomínal v dobrej nálade P. Velits.

S účinkovaním v klipe P. Velits problém nemal, no, podľa vlastných slov, vystúpiť s kapelou Nocadeň na pódium by si netrúfol. Ako skromne poznamenal, s hudobným talentom si nepotykal. A čo hovorí na svojho tréningového partnera z klipu? „Rasťo trénuje naozaj poctivo a keď sa v zime nedá isť na cesty, tak aspoň beháva. Spolu s mojím bratom Martinom bol dokonca aj na sústredení na Malorke, čo o ňom prezrádza, že nie je iba víkendovým jazdcom. Okrem toho s Robom robia, ako jedni z mála na Slovensku, naozaj poctivú muziku a my s bráchom sme ich veľkými fanúšikmi,“ zložila kompliment bratom Kopinovcom naša cyklistická jednotka P. Velits.

text: Imrich Makó, Grandstudio
foto: archív Nocadeň

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky