Novinky

Uspela nová speváčka Pehy pred fanúšikmi?

Prešovská skupina Peha predstavila prvý krát naživo novú speváčku Romanu Hlobeňovú, ktorá si prešla krst ohňom. Doposiaľ skupina koncertovala len v Čechách. Cez víkend sa postavila pred domáce prešovské publikum, v ktorom boli stovky fanúšikov starej Pehy a množstvo hudobníkov. Všetci boli zvedaví, ako bude znieť nová Peha a či len sedemnásťročná speváčka uspeje.

„Toľko energie, má veľký potenciál a páči sa mi jej chrapľák,“ povedala o speváčke jej nová fanúšička Katka Fabianová. Peha naposledy hrala v Prešove v roku 2008. „Konečne sa nám po dlhej dobe podarilo zahrať v Prešove dobrý koncert. Sme spokojní. DrinkIn Fest je výtvor spriatelených skupín a veľmi radi sme sa tohto celého zúčastnili. Je skvelé, že títo ľudia s nami držia,“ povedal po koncerte gitarista Karol Sivák.

V kapele vládla po koncerte veľmi dobrá nálada, ktorú si so sebou hudobníci vzali z pódia aj do zákulisia. „Dnes to bolo úžasné. Normálne, že masaker. Vôbec sme sa neplietli, nastupovali sme vždy tam, kde sme mali,“ hodnotil vystúpenie bubeník Martin Migaš. Po chvíli si však spomenul, že jedna chybička sa predsa len prihodila, keď sa rozprávali so spoluhráčmi. „Jedna sloha išla predsa len skôr, ale vieme to zamaskovať,“ podpichol bubeník Romanu.

Publikum, ktoré tvorili štyri stovky fanúšikov, pri prvej pesničke novú Pehu doslova skúmalo. Speváčka sa však nenechala vyviesť z miery a pri ďalších pesničkách svojim vystupovaním dostala ľudí do varu. „Spievalo sa mi vážne dobre a to je asi všetko, čo k tomu môžem povedať. Užila som si celý koncert,“ povedala speváčka. Dokonca za ňou prišiel fanúšik do zákulisia s veselou historkou. „Povedal mi, že si počas nášho vystúpenia spravil anketu. Deväťdesiatim piatim fanúšikom, ktorých sa opýtal, sa to páčilo. Potešilo ma to viac ako samotný koncert,“ dodala Romana s úsmevom.

Nadránom sa na oficiálnej stránke skupiny Peha objavilo poďakovanie:

Ďakujeme krásne všetkým Prešovčanom, ktorí prišli na DrinkIn Fest, taktiež všetkým skvelým organizátorom za zážitok, ktorý je pre skupinu Peha historický, pretože prvý krát doma v Prešove sa nám na pódiu stálo veľmi príjemne, bez komplikácií a iných pohrôm, ktoré nás ako naschvál vždy pri predošlých vystúpeniach v našom rodnom meste sprevádzali… proste ako DOMA!!! Aj keď doma nikto nie je prorokom, ako sa vraví… 🙂 Bolo nám cťou hrať pre Vás, veríme, že ste si to užili, my aaaaano 🙂

text: Edo Kopček
foto: Milan Ferenčík – pis.sk, Emil Merčák – epresov.com, Pavol Dráb

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky