Novinky

U2 vydajú v júni koncertný záznam z turné iNNOCENCE + eXPERIENCE

Minulý rok legendárna írska kapela U2 absolvovala rozsiahle svetové turné, ktorým podporila svoj posledný štúdiový album Songs Of Innocence. Pôvodný plán, pozostávajúci z niekoľkých desiatok vystúpení po celom svete, sa vďaka obrovskému záujmu fanúšikov rozrástol  na takmer 80 koncertov v Európe a Južnej Amerike, počas ktorých U2 naživo potešili takmer 1,3 milióna fanúšikov. Už 10. júna sa však dočkajú aj tí, ktorí sa na koncerty nedostali.

Práve v tento deň totiž vyjde záznam zo spomínaného turné, ktorý bol nakrútený počas posledných dvoch vystúpení. Titul pomenovaný U2 – iNNOCENCE + eXPERIENCE – Live In Paris mapuje dva výnimočné koncerty vo francúzskej metropole, na ktorých sa ku kapele pripojili aj špeciálni hostia – speváčka Patty Smith, no najmä kapela Eagles Of Death Metal. Tá sa tiež symbolicky vrátila na miesto minuloročných teroristických útokov, ktoré veľmi bolestivo zasiahli ich tamojšie vystúpenie.

Koncertný záznam U2 – iNNOCENCE + eXPERIENCE – Live In Paris vyjde nielen digitálne, ale samozrejme aj na viacerých vizuálnych formátoch. Štandardná verzia bude obsahovať jedno DVD so záznamom celého koncertu pozostávajúceho z 30 položiek, medzi ktorými nechýbajú hity ako I Will Follow, Pride (In The Name Of Love), Vertigo, Sunday Bloody Sunday, Until The End Of The World, Beautiful Day, Where The Streets Have No Name a mnoho ďalších…

Deluxe verzia na DVD bude obsahovať aj druhý bonusový disk, takže si fanúšikovia okrem koncertu budú môcť vychutnať aj hodiny bonusových materiálov, a to napríklad veľmi osobitý pohľad režiséra aj kapely samotnej do zákulisia celého turné, prípravy špeciálnych koncertov v Paríži, ako aj videoklipy a ich alternatívne verzie, ktoré sa viažu k poslednému štúdiovému albumu. Rovnaký obsah ponúkne aj formát Blu-ray.

Skalní fanúšikovia však, pravdepodobne, neodolajú super deluxe boxu, ktorý okrem kombinácie deluxe formátu DVD a Blu-ray ponúkne aj množstvo špeciálne pre tento box vyrobených darčekov. Konkrétne pôjde o exkluzívnu USB žiarovku, 64- stránkovú knihu, individuálne očíslovanú psiu známku, set špeciálnych koncertných šablón, niekoľko pohľadníc, samolepky a odznaky.

Režírovať ‘iNNOCENCE + eXPERIENCE‘ bolo desivé. Technická nočná mora snúbená s kreatívnou horskou dráhou. V mnohých úrovniach to prekonalo všetko, čo som doteraz poznal,“  uvádza na adresu celého turné riaditeľ živého vysielania Hamish Hamilton, ktorý s kapelou pracoval aj na Elevation Tour v roku 2001.

U2 čoskoro vydávajú záznam z ich posledného svetového turné. Nenechajte si na DVD alebo Blu-ray ujsť titul “U2 – iNNOCENCE + eXPERIENCE – Live In Paris“, ktorý vychádza pod krídlami Universal Music už 10. júna!

http://www.u2.com

https://www.facebook.com/u2  

zdroj: Dominika Dirgasová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky