Novinky

Tvoja tvár znie povedome: Chiki liki tu-a si vystrelili z tvorcov

Veľkolepá zábavná šou plná fenomenálnych premien, tak opisuje Televízia Markíza nedeľňajší program Tvoja tvár znie povedome, ktorý vysiela v prime time. Druhé kolo sa nieslo v znamení československých hitov a Fero Joke dostal za úlohu interpretovať pesničku Laska moja de si od Chiki liki tu-a. Ako predlohu si dramaturgia vybrala vystúpenie kapely z udeľovania cien Aurel 2003.

A tu začala celá sranda, keď moderátor Martin Nikodým sledujúc scenár uviedol, že Fero Joke sa premení na Martina Višňovského a zaspieva jeden z najväčších hitov kapely, ktorý v skutočnosti spieva gitarista Ľuboslav Petruška. To už ale nespomenul. 

Dlhšie v tom nemajú jasno

Fanúšikovia kapely by si mohli myslieť, že Fero Joke bude stáť v obleku Martina Višňovského, peniť a hrať na basgitare. To by bol dobrý spôsob ako sa vyrovnať s interpretáciou najťažšej pesničky v slovenskej populárnej hudbe. Ale dramaturgia bola jasne daná. Produkcia si pozrela video z Aurela, maskéri vytvorili masky, Višňovského oblek “Prešovské plátno” pôsobil veľmi reálne, ale Fero Joke sa na scéne objavil s dlhými vlasmi v cope a gitarou. Pre bežného diváka, nič zvláštne, pre priaznivcov kapely, skvelá podívaná. A pritom to nebolo prvýkrát, čo si Markíza zamenila mená členov Chiki liki tu-a.

Chiki liki tu-a Markíza

Na fotke je v skutočnosti gitarista kapely, Ľuboslav Petruška

Skvelým momentom je dokrútka, ktorú televízii na vyžiadanie do relácie zaslal Martin Višňovský. Uvádzame celé znenie:

“Fero, tu je Martin Višňovský, kapela Chiki liki tu-a, Prešov. Dozvedeli sme sa, že budeš reprodukovať jednu z našich skladieb, čo by pravdepodobne technicky nemal byť žiaden problém, len si musíš uvedomiť, že je to najslávnejšia pesnička historicky v rámci slovenskej populárnej hudby. Samozrejme od jednej z najvýznamnejších kapiel slovenskej populárnej hudby. Zabav sa, budeme ti pri tom držať palce, samozrejme nielen my, ale aj 1,8 milióna obyvateľov východného Slovenska.”

Stále platí, že si treba overovať informácie aj v prípade zábavných programov. Chiki liki tu-a si zo seba vedia vystreliť a zdá sa, že pri tejto milej zámene nechali tvorcov v ich neškodnom omyle. Aspoň bola v nedeľu večer na facebooku sranda.

Fero Joke za to nemôže a z redakcie pozdravujeme Ľuboslava Petrušku, kapelu a jej fanúšikov.

Fero Joke ako Višňovský

Fero Joke ako Martin Višňovský v Tvoja tvár znie povedome. V skutočnosti stvárňoval Ľuboslava Petrušku, len o tom nikto z produkcie vrátane Fera nevedel.

 

 

 

 

 

Pripájame tiež úryvok z vystúpenia:

foto: Edo Kopček

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky