Novinky

Turné Alexandrovci na Slovensku je v plnom prúde!

Prvý koncert ruského súboru Alexandrovci v rámci turné k 90. výročiu založenia sa uskutočnil druhú májovú nedeľu v Prievidzi. Okrem skladieb, ktoré od nich dlhodobo publikum očakáva, do aktuálneho repertoáru pribudli aj skladby zo 40. a 50. rokov 20. storočia.

„Konkurz do súboru Alexandrovci bol náročný a prebiehal v dvoch etapách. Najskôr sme posielali videonahrávku so svojimi skladbami, a potom na základe pozvania som spieval pred umeleckou radou súboru. Mal som veľký stres, pretože na jedno miesto sa hlásilo 50 uchádzačov,“ povedal Kruze, ktorý sa najskôr dostal do zboru a sólistom je od decembra minulého roka.

„Nie všetci, ktorí nastúpia do súboru, zvládnu tento nápor,“ vysvetlil zástupca náčelníka súboru Michail Alexandrovič Maruševskij a dodal: „Mali sme sólistov, ktorí boli nadaní, talentovaní a so zamatovým hlasom, no po dvoch-troch koncertoch nevedeli pokračovať. Na pódiu teraz diváci vidia len tých sólistov, ktorí zvládnu odspievať aj dvadsaťpäť koncertov po sebe.“

Počas slovenského turné vystúpi na jednom javisku celkovo 130 členov súboru. S promotérom turné sa o tom vždy radíme a tentokrát sme do programu doplnili pár skladieb známych zo 40. a 50. rokov minulého storočia,“ povedal M. A. Maruševskij.

„Mám obrovskú radosť z tejto spolupráce a veľmi si ju vážim. Keď som dostala túto ponuku, tak som bez váhania súhlasila,“ povedala počas prvého stretnutia so zástupcami súboru speváčka Kristína, ktorá bude hosťom slovenského turné. Aj Kristína sa v týchto dňoch intenzívne pripravuje: „Budem spievať približne polhodinu a budú to moje najznámejšie skladby ako Horehronie, Jabĺčko, Ta ne a ďalšie.“

Pred turné pricestoval do Bratislavy aj ďalší sólista súboru Alexandrovci – Valerij Nikolajevič Gavva. Jeho silný basový hlas je súčasťou súboru od roku 1987 a má za sebou nespočetne veľa vystúpení, vrátane toho, kedy spieval pred pápežom Jánom Pavlom II. „Dostal som od neho vyznamenanie, striebornú medailu, a bolo to veľmi príjemné byť takto hodnotený,“ povedal Gavva.

Nasledujúci koncert turné Alexandrovci na Slovensku 2019 je naplánovaný 29. mája v Martine, záverečný dvojkoncert v Bratislave bude  neskôr, 9. júna. Vstupenky na turné sú v predaji v sieťach predpredaj.sk a ticketportal.sk.

ALEXANDROVCI 2019 – termíny a miesta koncertov:

29. máj 2019     19:00 Martin, Amfiteáter

2. jún 2019        19:00 Košice, Steel Aréna

3. jún 2019        19:00 Humenné, Zimný štadión + PUĽS

4. jún 2019        19:00 Východná, Amfiteáter + PUĽS

6. jún 2019        19:00 Piešťany, Zimný štadión

7. jún 2019        19:00 Banská Bystrica, Amfiteáter

8. jún 2019        19:00 Nitra, Amfiteáter + PUĽS

9. jún 2019        15:00 a 20:00 Bratislava, Incheba Expo Aréna

Redakciu mojamuzika.sk informovala: Andrea Čurná

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky