NovinkyKam na koncert?

Tublatanka odštartovala výročné turné koncertom v Ostrave!

Rocková skupina Tublatanka odštartovala veľkolepé turné k 30. výročiu založenia kapely! Rockeri odpálili šnúru koncertom vo vypredanej športovej hale v Ostrave.  Tublatanka si na turné pozvala  sláčikový orchester Adventure Strings. Okrem toho si pre fanúšikov pripravila špeciálne rozšírené pódium a dve veľkoplošné obrazovky!

Tublatanka oslavuje 30 rokov na hudobnej scéne špeciálnym výročným turné. Maťo Ďurinda, Ďuro Topor a Peťo Schlosser sa predstavia na 15-tich koncertoch po celom Česku aj Slovensku. Rockové legendy odštartovali šnúru koncertom vo vypredanej športovej hale v Ostrave! Tublatanka odpálila dva a pol hodinovú show a fanúšikom zahrala prierez tvorby!

„Náš playlist na ostravský koncert obsahoval 22 piesní. Tešil som sa, že si zahráme s hosťami – filharmonikmi Adventure Strings a aj sme si to naplno vychutnali.  Keď sme hrali so sláčikovým kvartetom, mal som na duši nádherný pocit. Svojimi výkonmi a dynamikou dodali skladbám Pravda víťazí, Skúsime to cez vesmír, Nekonečná pieseň a Matka ešte viac energie a krásny zvuk. A to som si presne želal.“ Teší sa Maťo Ďurinda.

IMG_3047_resize„Štart turné k 30. výročiu bol úžasný, výborne načasovaný a vypredaný. Ku koncertu sme pristupovali zodpovedne a s rešpektom aj preto, že sme hrali so skúsenými hráčmi vážnej hudby. Mali sme špeciálne rozšírené pódium, špičkové svetlá a dve veľkoplošné obrazovky, aby mali všetci co najväčší zážitok.“ Neskrýva nadšenie Ďuro Topor.

Rockeri sa predviedli s kvalitnou zvukovou a svetelnou aparatúrou. Maťo Ďurinda  vytiahol zo skúšobne gitarovú Marshall aparatúru, ktorú si kúpil 80-tych rokoch v Londýne. Fanúšikovia boli nadšení a športová hala sa zmenila na kotol!

„Po prvých tónoch zo mňa opadla všetka nervozita. Prišla úžasná energia, ktorú nám odovzdali naši fanúšikovia a zásobovali nás ňou vyše dve hodiny. Na pódiu bolo po pár minútach ako v pekle, museli sme sa tri krát prezliekať!“ Hovorí s úsmevom Ďuro Topor.

„Keď sme odohrali prídavok Žeravé znamenie osudu cítili sme sa ako v saune. Vydýchali sme aj posledný kyslík vo vypredanej športovej hale. Publikum bolo skvelé, odspievalo snáď všetky piesne. My si ho za dlhodobú podporu našej kapely veľmi vážime.“ Konštatuje Maťo ďurinda.

IMG_3104_resizeTeraz sa turné 30 rockov Tublatanky presunie na Slovensko, kde si Tublatanku môžete vychutnať od Bratislavy až po Prešov.

„Na domáce koncerty sa veľmi tešíme. Verím, že naši slovenskí fanúšikovia sa nedajú zahanbiť a vytvoria nám podobnú atmosféru. Ak nie lepšiu! Máme informácie, že niektoré koncerty sú už pred vypredaním, takže zvažujeme ponuky na pridanie ďalších.“ Teší sa na turné basgitarista Ďuro Topor.

Skupinu Tublatanka si nenechajte ujsť 27.9. v Nitre, 28.9. v Pezinku, 4.10. v Brezne, 5.10. v Martine, 11.10. v Bardejove, 12.10. v Michalovciach, 13.10. v Prešove, 19.10. v Bratislave, 21.11. v Leviciach a 26.12. v Trenčíne. Naplánované sú aj koncerty v Lučenci a v Žiari nad Hronom. Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal.

Turné 30 rockov Tublatanky

27.9.  Nitra Mestská hala Klokočina

28.9.  Pezinok Amfiteáter

4.10.  Brezno Zimný štadión Aréna

5.10.  Martin Amfiteáter – letné kino

11.10. Bardejov Mestská športová hala

12.10. Michalovce Mestská hala

13.10. Prešov PKO

19.10. Bratislava klub MMC

31.10. Brno  Sportovní hala Vodová

01.11. Zlín – Sportovní hala Euronic

13.11. Praha Incheba Aréna

21.11. Levice Športová hala

29.11. Jindřichúv Hradec  KC Jitka

26.12. Trenčín – Špecial Piano klub

zdroj: Nora Krchňáková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky