NovinkyKam na koncert?

Tublatanka má leto nabité koncertami, chystá výročné turné!

Rocková skupina Tublatanka má leto nabité koncertami! Maťo Ďurinda, Ďuro Topor a Peťo Schlosser hrajú na letných festivaloch, ale aj na samostatných open air koncertoch na Slovensku aj v Česku. Najbližšie ich čaká festival Terchovský Budzogáň v Terchovej. Po lete chystá naša rocková legenda turné k 30. výročiu založenia Tublatanky!

Skupina Tublatanka koncertuje celé leto! Maťo Ďurinda, Ďuro Topor a Peťo Schlosser hrajú na letných festivaloch, ale aj na samostatných open air koncertoch na Slovensku aj v Česku. Vynikajúci nášup predviedli rockeri na festivale Topfest na letisku v Piesťanoch, kde odohrali hodinový koncert a v horúcom lete úplne prepotili košele. Najbližšie čaká Tublatanku obľúbený festival Terchovský Budzogáň, ktorý sa koná 9. augusta v krásnom prostredí amfiteátru v Terchovej.

IMGP8650„Na festivaloch si vždy pozriem mladé skupiny a aj legendy, ktoré mám rád ešte z detských čias. Na Topfeste som si užil koncert anglickej skupiny The Sweet, ktorá hrala hneď po nás. Podali dobrý výkon a majú vynikajúce pesničky. V Čechách som si na festivale pred dvoma rokmi vychutnal môjho obľúbeného gitaristu Garyho Moora a tešil som sa z jeho virtuóznej hry na gitaru. Škoda, že odišiel do rockového neba…“ Prezradil líder Tublatanky Maťo Ďurinda.

Osobitne sa Maťo Ďurinda teší na koncert priamo v centre českého mesta Klatovy. Tu totiž frontman Tublatanky prežil vojenskú službu.

„Ešte za socializmu som tu bol na povinnej vojenskej službe. V Klatovách mám veľa kamarátov, tak sa tam veľmi teším. Zaspomínam si na kasárne, v ktorých som slúžil aj na miesta a krčmy, kde som chodil na pivo vo vojenskej uniforme.“ Priznáva s úsmevom Maťo Ďurinda.

Popri koncertoch si však členovia Tublatanky nájdu čas aj na dovolenku s najbližšími.

M087„Vždy si rezervujem čas pre rodinu, aby moje dve deti mali radosť a ja som si ich naplno užil. Vyhýbam sa lietadlám, pretože môj syn Martin má ešte len jeden a pol roka. Takže ideme autom na tradičnú dovolenku do Chorvátska, kde chodievam odmalička. Spoločne s rodinou zrelaxujeme a zaplávame si v mori.“ Teší sa Maťo Ďurinda.

Po lete chystajú rockeri unikátne koncertné turné k 30. výročiu založenia Tublatanky. Na fanúšikov sa tešia 27.9. v Nitre, 28.9. v Pezinku, 4.10. v Brezne, 5.10. v Martine, 11.10. v Bardejove, 12.10. v Michalovciach, 13.10. v Prešove a 19.10. v Bratislave. Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal.

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Peťo Peťovský

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky