Novinky

Tu ma nájdeš, odkazuje v novom singli Michaella

Prešov – Speváčka Michaella (vlastným menom Michaella Papp) prichádza v týchto letných dňoch s horúcim tanečným singlom Tu ma nájdeš. Nápad pripraviť „niečo letné“ ju prepadol o pol noci, keď sediac sama doma nahrala prvé melodické linky. V štúdiu ich pustila svojmu producentovi Vladovi „Randymu“ Gnepovi s otázkou, či z toho niečo vytrieska.  „Už od čias puberty, keď som každý víkend chodila na diskotéky, som si radšej zaspievala tanečnú vec, hoci rada spievam aj pomalé skladby. Pri komponovaní Tu ma nájdeš som si predstavila, že som na veľkom koncerte s veľkou kapelou. Chcela som  vymyslieť niečo, aby som mohla vyzvať ľudí, nech spievajú so mnou. Preto som chcela tento refrén a aj v štúdiu som si rázne stála za tým, aby ostal. A on ostal,“ poznamenala s úsmevom Michaella.

Sympatická Prešovčanka priznáva, že pracovať so skladbou začali chaoticky, lebo nevedeli, kedy sa budú môcť dostať do permanentne obsadeného štúdia. Istotu mali iba v tom, že Michaellin hudobný nápad neostane v šuplíku. Textársky sa pod singel Tu ma nájdeš podpísala Silvia Kaščáková, ktorá na telefóne čakala na znamenie, že sa môže pustiť do písania. „Silviu som pripravovala na to, že to bude rýchle a spontánne, preto bola pripravená na môj telefonát: Tak a teraz to musíš napísať. V štúdiu sme potom pracovali už naozaj intenzívne, pričom posledný deň sme v ňom pri nahrávaní a mastrovaní strávili od rána do neskorej noci. Myslím si, že nakoniec sa nám celá pieseň vydarila,“ dodala Michaella.

Po splnení si profesionálnych povinností sa Michaella plánuje vybrať na dovolenku k moru. Ako dodala, relax na pódiu s kapelou je stále jej absolútnou jednotkou, no nebráni sa ani zmene a pohode na pláži. „Milujem hudbu, slnko a teplo. Preto toto leto trávim so svojou kapelou na koncertoch, ale samozrejme potrebujem nachytať aj bronz, keďže so slnkom som veľmi dobrá kamarátka. Hoci môj relax je na pódiu, predsa len si na ňom nemôžem ľahnúť a tak pôjdem k moru,“ usmievala sa Michaella

Michaella debutovala albumom Celý svet. Skladba Tu ma nájdeš je však už ochutnávkou z novej pripravovanej platne, ktorá sa začína postupne kreovať. Finálna verzia ešte známa nie je, ale jej základy budú hudobne vychádzať z aktuálneho singla. „Nápady nám nechýbajú a materiál sa pomaly zbiera, no musí ho byť dosť, aby sme mali v štúdiu z čoho vyberať. V akom duchu sa bude nový album niesť? Odrazíme sa od skladby Tu ma nájdeš s tým, že chceme na Slovensko priniesť kúsok Ameriky,“ poodhalila Michaella.

text: Imrich Makó

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky