NovinkyKam na koncert?

Tomáš Klus pri návrate na Slovensko prevalcoval Žilinu

Český spevák a pesničkár Tomáš Klus sa po ročnej pauze vrátil na slovenské koncertné pódiá. V rámci RecyKlus Tour 2016 bola jeho prvou slovenskou zastávkou Žilina, ktorá bola beznádejne vypredaná do posledného miesta a Klus spolu s jeho Cílovou skupinou svojim fanúšikom pripravil poriadnu dávku pozitívnej energie.

Hudobný fenomén posledných rokov Klus celý jeden rok koncertne mlčal a počas tohto obdobia zbieral inšpiráciu, energiu a viac sa venoval sebe a rodine. Ročná pauza mu evidentne prospela a na pódiá sa vrátil plný sily, elánu a hlavne s najlepším hudobným programom vo svojej kariére. Počas leta mali jeho fanúšikovia možnosť rozhodovať, ako bude koncert vyzerať a ktoré pesničky na turné bude hrať a spievať. Leitmotívom tejto šnúry je Klusov pohľad na životné prostredie a ekológiu, otvára tému ochrany životného prostredia a upozorňuje na potrebu lepšieho prístupu ľudí k nej.

Žilinský koncert otvoril klasicky, skladbou venovanou jeho milovanej žene Tamare a už od prvého prejavu publika sa dalo tušiť, že to, čo jeho fanúšikovia zažijú, bude naozaj výnimočné. „Jeho návrat po ročnej pauze bol naozaj triumfálny a je to jeho najlepšie turné, o čom svedčia koncerty, ktoré už absolvoval v Českej republike. Sú postavené z najväčších hitov v recyklovanej forme,“ povedal organizátor koncertu Karol Jagoš z agentúry Trio Production. Počas koncertu sa Klus dvakrát vybral naprieč davom v koncertnej sále, úžasne improvizoval a bavil ľudí svojím humorom. Tí sa mu odvďačili veľkou dávkou pozitívnej energie, pričom tancovali, bavili sa a zasnili sa pri textoch balád.

Už v sobotu 19. 11. pokračuje RecyKlus Tour 2016 koncertom v Poprade, o deň neskôr v Košiciach, 22. 11. v Trenčíne a svoju šnúru zakončí v stredu 23. 11. na bratislavských Pasienkoch.

Play list:

Tamaře

JdeVozem

Sibyla

Noe

17B

Napojen

Až…

Dobré ráno

Poprvé

Amores Peros

Zmrzlým

Harmonico

Nezapomínej

Asijat

Nina

Anat

Preju ti

Do nebe

Žabí král

Marie

Chybíš mi

Žezlo

Jsem

Pocity 

zdroj: Danka Šoporová

foto: Ľuboš Ďurica

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky