NovinkyKam na koncert?

Tomáš Klus po ročnej pauze opäť koncertuje a mieri na Slovensko

Presne rok trvalo, kým sa český pesničkár a miláčik československého publika Tomáš Klus vrátil na koncertné pódiá. Pauzu, ktorú avizoval, chcel využiť na učenie angličtiny, viac času chcel venovať rodine a nabrať novú inšpiráciu. Uplynulý víkend bol pre neho úspešným comebackom a pre svojich fanúšikov pripravil šou vo veľkom štýle a s úctyhodným posolstvom.

Koncertnú šnúru RecyKlus Tour odštartoval spolu so svojou Cílovou skupinou cez víkend v Havlíčkovom Brode a Hradci Králové a v rámci českej časti turné ho čaká ešte 10 koncertov. Slovenské publikum ho bude môcť vidieť približne o mesiac, kedy absolvuje sériu piatich koncertov v Žiline, Poprade, Košiciach, Trenčíne a v Bratislave. Prvé koncerty si Klus skutočne užil a je zrejmé, že mu nesmierne chýbali. „Nedá sa to popísať. Pokúšam sa vtesnať do slova radosť kvantum pocitov, čo so mnou mávajú od prvej sekundy RecyKlusu. Som v eufórii, ktorá vo mne prebúdza silu o ktorej som nemal tušenie. Reakcie sú tak povzbudzujúce, že by som najradšej hral každý deň. Som šťastný a ďakujem,“ prezradil Tomáš Klus po prvých dvoch vystúpeniach.

recyklus-havlickuv-brod-4Keďže sám spevák má pozitívny vzťah k životnému prostrediu, výber názvu turné nebol náhodný. Chcel ním poukázať na to, že odpadky je potrebné recyklovať správne ukladať. Už pred koncertom mali možnosť fanúšikovia nahliadnuť do pripravených ôsmich kontajnerov na odpadky, ktoré boli rôzne upravené. Štyri z nich napríklad ako izby členov kapely, jeden ako nahrávacie štúdio, ďalší ako miesto, kam mohli fanúšikovia hádzať v plastových fľašiach odkazy. „Pri diskusiách dochádzalo k ďalším obohateniam strán témy turné. Teší ma to množstvo ľudí, v ktorých zarezonovala. Je to skvelá správa pre naše lúky, lesy i rieky. Nezatvárame oči,“ potešil sa Klus. Koncertná šnúra Tomáša Klusa a jeho Cílovej skupiny je okrem silného posolstva zaujímavá aj tým, že veľkú časť z nej vytvorili fanúšikovia. V priebehu júla mali na stránke k turné možnosť hlasovať za pesničky, ktoré by chceli na koncertoch počuť a 12 z nich, ktoré mali najviac hlasov, boli do nich zaradené. O zvyšných rozhodla kapela a nechýbal medzi nimi ani nový singel Dobré ráno, ktorý mal zároveň premiéru.

Na slovenské pódiá sa Tomáš Klus a jeho Cílová skupina dostanú v rámci RecyKlus Tour už v novembri, túto časť turné odštartujú 17. 11. 2016 v Žiline a ukončia ju 23. 11. v Bratislave.

Viac info o turné na www.recyklus.cz

Vstupenky v sieti Ticketportal.

recyklus-havlickuv-brod-5Termíny koncertov RecyKlus Tour na Slovensku:

17. 11. 2016 Žilina – Event House

19. 11. 2016 Poprad – Aréna

20. 11. 2016 Košice – Good Angels Aréna

22. 11. 2016 Trenčín – Piano Club

23. 11. 2016 Bratislava – Hant Aréna (Pasienky)

Zdroj: Danka Šoporová

Zdroj foto: archív Tomáša Klusa

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky