Novinky

Tom Morello, Bruce Springsteen a Eddie Veder uverejnili svoju verziu klasiky AC/DC Highway To Hell

Skladba Highway To Hell od AC/DC definuje rock osemdesiatych rokov, je kultom a poznajú ju všetci rockeri, aj nerockeri. Od vydania singla aj albumu s rovnakým názvom (27.7.1979) ju okrem AC/DC doteraz zahralo množstvo známych aj neznámych muzikantov. Väčšinou to však boli koncertné „hecovačky“, ktoré netreba komentovať. Včera sa však objavila coververzia, ktorá rozhodne stojí za pozornosť. 

Tom Morello, gitarista známy z Rage Against The Machine ňou ohlasuje svoj nový album The Atlas Underground Fire, ktorý vychádza 15.10.2021. Výber skladby Highway To Hell nebol náhodný. Tom tým chce vzdať hold skvelej skladbe a skvelej kapele. Ale je v tom aj niečo viac. V novom zvuku ju chce preniesť do budúcnosti. 

„Jeden z najlepších rockových songov všetkých čias spievajú dvaja najväčší rockový speváci všetkých čias a ja si tam strihnem gitarové sólo,“ napísal Tom v statuse pri zverejnení novej verzie skladby Highway To Hell.

S Bruceom Springsteenom a Eddiem Vedderom (Pearl Jam) si spoluprácu na coveri vyskúšali už v roku 2014 na koncerte v austrálskom Brisbane.  

Okrem Brucea Springsteena a Eddieho Veddera budú na novom albume, ktorý  Tom Morello nahral počas pandémie hosťovať aj country hviezda Chris Stapleton, Damian Marley, skupina Bring Me the Horizon, Phantogram, Mike Posner a ďalší. Album vznikal tak, že Morello najprv nahral základy vo svojom domácom štúdiu v Los Angeles a potom ich poslal spolupracovníkom z celého sveta.

„Počas lockdownu som nemal prístup k štúdiu, takže som musel nahrať všetky gitary do telefónu. Vyzeralo to ako šialený nápad, ale viedlo ma to k slobode a kreativite v tom, že som nemohol prehrávať žiadne gitarové party a musel som dôverovať svojim inštinktom. Tento spôsob bol záchranným člnom v ťažkých časoch a umožnilo mi to nájsť nové spôsoby vytvárania umeleckých spojení, ktoré pomohli transformovať pocity strachu a úzkosti na hudobný prejav a rockové džemovanie,“ povedal o vzniku nového albumu Tom Morello.

The Atlas Underground Fire Tracklist

 1. Harlem Hellfighter
 2. Highway to Hell (featuring Bruce Springsteen and Eddie Vedder)
 3. Let’s Get the Party Started (featuring Bring Me The Horizon)
 4. Driving to Texas (featuring Phantogram)
 5. The War Inside (featuring Chris Stapleton)
 6. Hold the Line (featuring grandson)
 7. Naraka (featuring Mike Posner)
 8. The Achilles List (featuring Damian Marley)
 9. Night Witch (featuring phem)
 10. Charmed I’m Sure (featuring Protohype)
 11. Save Our Souls (featuring Dennis Lyxzén of Refused)
 12. On the Shore of Eternity (featuring Sama’ Abdulhadi)

text: Rado Mešša
foto: archív Tom Morello

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky