Novinky

The Uniques vydávajú minialbum From The Dust, koncertujú 18. augusta v Bratislave

V stredu 18. augusta vychádza “From The Dust”, minialbum skupiny The Uniques. Skupina svoj debut vydáva na vlastné náklady, v špeciálnom obale a v limitovanej edícií. Svoju prvotinu The Uniques oslávi koncertom v ten istý deň, 18. augusta v bratislavskom Nu Spirit Clube. Okrem nich sú na programe DJs Bad Mojo a Michael Priest, vstupné je 5€.

Vznik The Uniques sa datuje do roku 2007. Skupina Štefana Kráľoviča stihla v pôvodnej zostave nahrať prvé tri hity “Get Your Points”, “The Truth About a Liar” a “Stranger”. Po odchode rytmickej sekcie sa frontman presťahoval do Bratislavy, kde narazil na starého kamaráta, bubeníka Pavela Javorníka. Rozbehnúť The Uniques pomohli aj Pino a Viliam z PPE : poskytli skúšobňu, a odohrali pár koncertov ako súčasť živej zostavy. Basák sa nakoniec našiel na inzerát – Jakub Joštiak sa ukázal ako ten, na ktorého sa oplatilo dlho čakať. The Uniques najprv rozbehli koncerty: v Prahe ako predkapela Dead Kids, v Lipsku ako predkapela Metal On Metal, v Bratislave ako predkapela The Cinematics, v Košiciach ako predkapela PPE. K tomu samostatné klubové koncerty a festivaly.

Ostatné hitovky “Wild” a “Dungeon” naznačili smerovanie skupiny od gitarového, postpunkového zvuku bližšie k elektronike a new wave. Obe pesničky nájdete na minialbume “From The Dust”, ktorý prináša novátorský amalgám rôznych hudobných vplyvov. “From The Dust” vznikol ako tzv. DIY – The Uniques svoj minialbum nielen nahrali, ale aj sami produkovali, mastrovali, a vydali. Spevák a autor pesničiek Štefan Kráľovič vytvoril aj obal, a grafické výstupy.

V živote The Uniques sú najdôležitejšie koncerty, na ktorých obecenstvo dostáva obrovskú dávku energie, a perfektnú show. Podľa mnohých ide o najtalentovanejšiu mladú slovenskú skupinu. Po bratislavskom koncerte 18. augusta v Nu Spirit Clube ich môžete vidieť aj 20. augusta v Košiciach, na festivale Leto v Parku. V októbri bude nasledovať spoločné turné so skupinou Kazety v Čechách a na Slovensku.

www.theuniqu.es

http://www.facebook.com/theuniques

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky