Novinky

Nečakané: The Cranberries opäť spolu po dlhých šiestich rokoch!

938-photo_The_CranberriesKomunitný web venovaný kapele The Cranberries uverejnil nedávno na svojich stránkach správu, ktorá začína viac než šťastne: „Konečne je tu deň, o ktorom sme si mysleli, že nenastane!“ Kapela The Cranberries sa dáva opäť dokopy po viac než šiestich rokoch. Na pódium sa vedľa speváčky Dolores O´Riordan postavia jej bývalí-súčasní kumpáni Noel Hogan (gitara), Michael Hogan (basgitara) a Fergal Lawrel (bicie). Koncom roka odohrá kapela niekoľko koncertov v Amerike a na jar roka 2010 je naplánované európske turné.


„Rozhodla som sa opäť spojiť s mojimi pôvodnými spoluhráčmi a hrať ako The Cranberries. Napíšeme niekoľko nových skladieb a počas našich show odohráme skladby z mojej novej dosky a tiež naše najväčšie hity,“ uviedla speváčka vo svojom oficiálnom prehlásení. Chuť na reunion vlialo írskym „brusniciam“ januárové vystúpenie na Dublin´s Trinity College, kde sa spolu so speváčkou objavili na pódiu aj spoluzakladajúci členovia a bratia Noel a Mike Hoganoví. Aj keď sa kapela oficiálne nikdy nerozpadla, videli sa jej členovia na tomto koncerte prvý krát od roku 2003. Vtedy si uvedomili, ako veľmi si navzájom chýbajú.

Skupina vznikla v roku 1989, kedy stál za mikrofónom  spevák Niall Quinn, ktorého po niekoľkých mesiacoch nahradila  speváčka s nezameniteľnou farbou hlasu Dolores O´Riordan. Kapela od svojho vzniku vydala jednu demo snímku (Nothing Left At All, v náklade 300 kusov!) a v rokoch 1991 až 2003 päť dlhohrajúcich platní, z ktorých vypadlo niekoľko hitov a mega úspešná skladba Zombie.

1991 Everybody Else Is Doing It, So Why Can´t We?
1993 No Need To Argue
1996 To The Faithful Departed
1999 Bury The Hatchet
2001 Wake Up And Smell The Coffe

Od tejto doby sa všetci členovia venovali svojim sólovým projektom.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky