NovinkyFotoreportyReportáže

Tarja si podmanila Bratislavu.

7. decembrový večer nám  metalová chobotnička priniesla do bratislavského MMC opäť poriadnu dávku hudby. Bratislavu navštívila nás fínska metalová diva TARJA TURUNEN, aby predstavila svoj nový album The Shadow Shelf.

 Večer otvorila kapela SUDDENLASH a v úlohe predskokana sa predstavili aj IMMENSION. Potom to už na pódiu rozbalila bývalá tvár kapely Nightwish. Tarja pôsobila veľmi príjemne a znela lepšie ako na nahrávke. V sete zloženom z pätnástich piesní sa objavila napríklad aj Ever Dream z „najtvišovských“ čias. Viac ako polovica však bola z jej posledného, štvrtého sólového albumu.

Môj údiv nad TARJINÝM talentom a zapálením pre hudbu vystriedalo nadšenie z publika, ktoré bolo nehľadiac na početnosť počuť aj mimo budovu. Tarja a jej kapela neskrývali dojatie z fanúšikov. Takú energickú speváčku s nadpozemským hlasom však publikum nemôže nezbožňovať. Zvuk bol perfektný a pódium riešené stroho bez zbytočných opulentnosti. Zaujímavým výberom je aj čelista, ktorého má TARJA v zostave. Dôkazom toho, že TARJA je veľká speváčka, je aj to, že podobnú energiu som na koncerte zažil iba pred mnohými rokmi, keď ešte vystupovala so svojou starou kapelou NIGHTWISH.

Fanúšikom, ktorí navštívili Bratislavský koncert, dopriala Tarja vynikajúci zážitok.

Setlist: Demons In You, 500 Letters, No Bitter End, Lucid Dreamer, The Living End, Calling From The Wild, Ever Dream, Until Silence/The Reign/Mystique Voyage/House Of Wax/I Walk Alone, Love To Hate, Victim Of Ritual, Undertaker, Too Many, Innocence, Die Alive, Until My Last Breath

KOMPLETNÝ FOTOREPORT NÁJDETE TU!

text a foto: Peter Štyri

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky