Novinky

Tanec v uliciach Paríža: Korben Dallas predstavujú klip Kam ideme

Francúzska režisérka Cécilia Conan a v Paríži žijúca slovenská tanečníčka Jana Tereková sú autorkami nového klipu Korben Dallas k pesničke Kam ideme. Skladba je druhým singlom z rovnomenného symfonického albumu, prvým bol Sen s Anetou Langerovou.

“Od začiatku sa nám zdalo, že táto skladba si pýta tanečný klip. Oslovili sme Janku, s ktorou sa poznáme už dlho, a ktorej sa ponuka hneď zapáčila. Navyše sa nám pozdával nápad zasadiť klip do nezvyčajného, neslovenského prostredia,” vraví spevák Korben Dallas Juraj Benetin.

Tanečnica a choreografka Jana Tereková je autorkou viacerých predstavení a site-specific projektov vytvorených v rámci asociácie bees-R. Okrem vlastných produkcií sa podieľala na projektoch popredných slovenských a zahraničných choreografov, s ktorými vystupovala v Nemecku, Francúzsku, Rakúsku, či Poľsku. Súčasťou jej tanečného vzdelania je dlhodobá stáž v Centre National de la Danse v Paríži. K jej úspechom patrí divácka cena z Budapeštianskeho SoloDuo festivalu z roku 2011. Cécilia Conan študovala filmovú réžiu na Sorbone. Ako asistentka réžia pracovala na viacerých dlhometrážnych filmoch, neskôr sa rozhodla pre cestu nezávislej filmárky. Jej filmy „Grand âge, petite vertu“ a „Who&man“ boli vybrané a ocenené viacerými európskymi festivalmi.

Korben Dallas v piatok vyráža na spoločné turné so skupinou Lucie, ktorej bude predskakovať na koncertoch v Prahe, Brne, Plzni a Bratislave. Zahajuje aj festivalovú sezónu, v rámci ktorej vystúpi na Dobrom festivale, Colours of Ostrava, či Žákovic Open. “Tešíme sa na všetky letné vystúpenia, vrátane menších a nových festivalov,” vraví bubeník Ozo Guttler.

Na jeseň čaká skupinu účasť na projekte Who The Fuck Is David Koller?, v rámci ktorého interpreti ako Vladimír 518 či Ben Cristovao prerábajú Kollerove hity. Výsledkom bude kompilačný album a spoločný koncert. „Našu skladbu už máme nahratú. Návrat do štúdia nás veľmi bavil a chystáme sa tam zavrieť aj na dlhšie. V auguste by sme chceli začať s prípravou ďalšieho albumu,“ hovorí basák Lukáš Fila.

zdroj: Matúš Németh

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky