NovinkyKam na koncert?

Švédske hviezdy Therion prídu tento týždeň prvýkrát do Bratislavy

Väčšinu krajín v Európe už slávna švédska kapela navštívila. Slovensko zažije svoju premiéru v nedeľu 18. októbra v bratislavskom Majestic Music Clube (MMC). Je až prekvapujúce, koľko veľa toho samotní členovia kapely o Slovensku vedia. Hlavný spevák Thomas pozná našich hokejistov na čele s Miroslavom Šatanom a speváčka Chiara sa chystá ochutnať bryndzové halušky.

Už viac ako dve desaťročia Therion udivuje svojich fanúšikov po celom svete. Divadelno-metalová show zavíta 18. októbra aj do Bratislavy a členovia Therionu sú na naše hlavné mesto zvedaví.  „Pre mňa je to vždy veľmi vzrušujúce prísť na nové miesto, alebo do novej krajiny. V Bratislave očakávam ‚divoké‘ obecenstvo. Dáme do toho všetko, čo máme,“ povedal hlavný spevák Thomas Vikström.

Tenorista je zvedavý na Slovenky, sopranistka na halušky

12080131_10205683355467612_8558594480579547774_oNová sopranistka tohto úspešného zoskupenia Chiara Malvestiti sa chystá navštíviť aj bratislavské Staré Mesto: „Po tom, ako som videla obrázky historického centra Bratislavy, okamžite som sa zamilovala. Vyzerá to tam ako v rozprávke. Dúfam, že budem mať trochu voľného času a pôjdem sa tam pozrieť.“ Tiež sa na Slovensku chystá navštíviť reštauráciu. „Veľmi rada ochutnávam tradičné jedlá  jednotlivých krajín, ktoré som navštívila. Bryndzové halušky mi podľa opisu prídu veľmi chutné a ochutnám aj strapačky s kyslou kapustou.“

Thomas je fanúšikom hokeja. Tento šport je vo Švédsku veľmi obľúbený a bývalé úspechy slovenského hokeja si v Škandinávii dodnes dobre pamätajú. „Prvý ma napadá Miroslav Šatan. Bol to vynikajúci hokejista a navyše má fakt cool meno. Spomínam si aj na pôsobenie Rastislava Staňu vo Švédsku. Chytal tu výborne, škoda, že nezostal dlhšie,“ povedal líder formácie Therion. O atraktivite našich žien Thomas počul a keďže je momentálne single, na slovenský koncert sa teší o to viac: „Budem veľmi rád, ak zistím, že je to pravda a Slovenky sú najkrajšie na svete. Som vážne zvedavý.“

Na Slovensku s Tristanou

tristanaTherion bude mať v Bratislave špecifickú predkapelu. Bude ňou slovenská skupina Tristana, ktorá z času na čas vystupuje s bývalým spevákom Therionu Matsom Levénom. Členovia skupiny Therion o tom vedia a koncert slovenskej predkapely si speváčka Chiara nenechá ujsť. „Často si pozerám koncerty iných kapiel a v tomto prípade pôjde určite o výbornú show. Som novou speváčkou a po festivaloch v Istanbule a Eindhovene to bude môj prvý klubový koncert. Nesmierne sa teším,“ dodala sympatická Chiara.

Spomínaná švédska legenda Therion bola založená Christoferom Johnssonom v roku 1987. Prvé albumy boli v znamení death metalu, no prelom v tvorbe kapely nastal až v roku 1996, kedy kapela vydala už kultový album Theli. Týmto albumom odštartovala symphonic metalovú éru. Therion vydal doposiaľ 15 albumov, 5 DVD a live albumov a odohrala nespočetné množstvo koncertov takmer po celom svete.

Therion je veľmi špecifická kapela tým, že každý album je výrazne odlišný od predchádzajúcich a je inšpirovaný inou tématikou napr. nahrávka Secret of the Runes je inšpirovaná severskou mytológiou, štúdiovka Gothic Kabbalah je pre zmenu venovaný osobe Johannesa Bureusa a božskej kabbale či posledný album Les Fleurs Du Mal  je vo francúzskom jazyku a je to pocta francúzskemu básnikovi Charlesovi Baudelairovi.

V súčastnosti kapela pracuje na rock (metalovej) opere. Ich live vystúpenia sú pre fanúšikov nezabudnuteľným zážitkom okorenené divadelnými prvkami, výbornou metalovou hudbou skombinovanou s nádhernými ženskými opernými vokálmi a úžasným mužským tenorom, ktorý reprezentuje už spomínaný Thomas Vikström – veľmi známa švédska muzikálová a metalová osobnosť.

Zdroj: PR
Foto: Facebook.com/therion

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky