Novinky

SuperStar Tereza Mašková v singli s novým imidžom a prvýkrát v češtine

Po minuloročnom debutovom singli New Me predstavuje aktuálna držiteľka titulu Československá SuperStar Tereza Mašková svoj prvý singel v češtine. V novinke Žár burcuje fanúšikov, aby sa nedali zraziť na kolená sklamaniami a aby nenechali vyhasnúť svoj vnútorný oheň.
V emotívnej novinke „Žár“ dokazuje, že všetka sila, ktorú potrebujeme, je v nás

Fanúšikovia víťazky poslednej série Československej SuperStar Terezy Maškovej majú nový dôvod na radosť. Ich obľúbená speváčka sa vracia v novinke Žár, v ktorej naplno ukazuje, že prestížnu spevácku súťaž vyhrala právom.

Po hudobnej stránke novinka vznikala pod rukami zvukových majstrov z bratislavského Creative Music House – Terezinho producenta Petra Grausa a manažéra Olivera Žiláka. Svoj druhý singel chcela Tereza predstaviť v češtine. Po textovej stránke ho zverila skúsenej Patrícii Fuxovej z českej hudobnej formácie Vesna, ktorá v minulosti textovala skladby Karla Gotta či Ewy Farnej. Ako Tereza s odstupom času hodnotí, prvá spolupráca s Patríciou prebehla nad jej očakávania. „Dali sme jej melódiu, ja som jej vysvetlila, akú emóciu cítim a chcem vložiť do jednotlivých pasáží skladby a ona sa už postarala o zvyšok. A myslím, že to zvládla bravúrne!“ Ako Tereza vzápätí dodáva, veľká vďaka za podporu v projekte Žár patrí aj jej kolegovi, českému spevákovi Matějovi Vávrovi, ktorý pomáhal pri hudobnej produkcii skladby a Terezinej interpretácii.

Skladba Žár sa stala Tereziným singlovým debutom v češtine. Ako vníma rozdiel medzi spevom v češtine a angličtine? Prečo sa rozhodla pre zmenu? „Povedala by som, že postupom času ako človek starne, zistí, že ten náš rodný jazyk je naozaj pekný. Oveľa viac vnímam slová v rodnom jazyku a nemám tendencie ísť do zahraničia, chcem radšej, aby si mohli spievať moje skladby ľudia, ktorí ma počúvajú tu u nás doma. Aj debutový album, ktorý momentálne pripravujem, plánujem naspievať kompletne v češtine,“ priznáva sympatická speváčka na margo jazykovej zmeny vo svojej hudobnej tvorbe.

Terezka znie vo svojom rodnom jazyku absolútne autenticky, človek cíti a vníma každý jeden tón.  Písať skladby v slovenčine alebo češtine je omnoho náročnejšie. V angličtine sa dajú ľahšie zakryť hlasové chyby a textová nezdatnosť. Pri češtine musíme klásť pozornosť aj na absolútne detaily,“ dodáva Terezin manažér Oliver Žilák. „Sme si vedomí toho, že fanúšikovia slovenskej a českej pop music  nie su úplne zvyknutí na takto exponovaný spevácky prejav, ktorý vyčnieva najmä  v refrénoch. Budeme radi, ak prostredníctvom jej hudby spoznajú Terezkinu osobitosť a výnimočnosť. Toto je to, čo od nej môžu čakať. Nechceme Terezin dar prispôsobiť všednosti, koniec-koncov vďaka jej obrovskému hlasu si ju ľudia vybrali ako držiteľku titulu SuperStar.“

 Aký odkaz chce Tereza odovzdať fanúšikom prostredníctvom svojej najnovšej skladby? „Najdôležitejším posolstvom tejto pesničky je, že vášeň pre to, čo robíme a to kým sme, sú silnejšie než chvíle pochybností. Keď ale ideme za svojím cieľom, je možné, že niečo stratíme. Odchádzajú ľudia, ktorí v nás neverili, alebo v nás to posolstvo nevnímali. Aby sme svoje ciele dosiahli, musíme aj niečo obetovať. Každý z nás môže byť občas zmätený a nikto nechce urobiť chybu. Ale tá Žiara a vášeň pre to, čo chceme, nám dáva motiváciu ísť ďalej. Chcela by som touto piesňou motivovať, aby tá Žiara bola silnejšia než pochybnosti v seba samých,” objasňuje.

Vnútornú silu človeka a oheň skrytý v každom z nás, ktoré opisuje v piesni, chcela Tereza stvárniť aj vizuálne a odzrkadliť ich vo videoklipe. Réžiu a strih zverila opäť Jakubovi Mahdalovi a jeho tímu „JACOBY FILMS“, ktorý sa osvedčil pri jej debutovom rozprávkovom klipe New Me:


Námet videoklipu načrtla Tereza spoločne s manažérom Oliverom Žilákom a Jakub následne celú ideu domyslel a dal jej obrazovú podobu. „Cieľom záberov bolo klásť váhu na text – na každé jedno slovo, preto sme zvolili formu čistých pozadí, v ktorom sa snažíme vytvoriť napätie a zároveň pôsobiť prirodzene,“ vysvetľuje Tereza minimalistický vizuál, úvod videoklipu nakrútený na jeden záber a farebné kontrasty, ktorými chcela dosiahnuť metaforickú „vizuálnu nahotu“ a tak zdôrazniť silnú textovú výpoveď. „Nakrúcanie som si veľmi užila. Podieľal sa na ňom výborný tím a veľmi sa teším z výsledku,“ dodáva na margo výroby videoklipu, ktorý sa nakrúcal počas jedného dňa v českých filmových ateliéroch FZG Studio v Klecanoch.

23-ročná speváčka aktuálne žije a tvorí v Bratislave. Po víťazstve v Československej Superstar sa stala novým prírastkom medzi umelcami českého vydavateľstva Warner Music a slovenského producentsko-manažérskeho tímu a nahrávacieho štúdia Creative Music House (Peter Graus, Tomáš Zubák, Oliver Žilák). Aktuálne pracuje na debutovom albume, ktorý vydá začiatkom roka 2020. Popri vlastných singloch a nahrávaní albumu zároveň pripravuje nové hudobné spolupráce.

Tereza Mašková – BIO

Tereza Mašková sa narodila 11. apríla 1996 v Třinci. Pochádza z hudobníckej rodiny. Hudbe sa venuje od svojich 7 rokov, kedy začala študovať spev a klavír na základnej umeleckej škole. Vyštudovala odbor muzikál na pražskom Konzervatóriu Jaroslava Ježka. V rovnakom čase začala hrávať klubové koncerty so svojou prvou kapelou. V 14tich rokoch absolvovala spevácku súťaž Československo má talent a prebojovala sa do semifinále. V júni 2018 zvíťazila v poslednej sérii Československej SuperStar a následne sa stala jednou z hviezd speváckej šou Tvoje tvář má známý hlas. 16. novembra 2018 vydala svoj prvý album s výberom skladieb, ktoré spievala v Československej Superstar i s ukážkami zo šou Tvoje tvář má známý hlas. 17. novembra 2018 vydala debutový singel New Me. V súčasnosti študuje odbor populárny spev a pracuje na debutovom štúdiovom albume.

Viac info:

www.instagram.com/terezaa.maskova

www.facebook.com/terezamaskovaofficial

Redakciu mojamuzika.sk informovala: Adriána Čahojová


Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky