Novinky

Súboj Ježiška a Santy na piesočnej pláži? Ako dopadne, prezradí Xindl X a jeho videoklip na pokračovanie.

Xindl X prichádza s novým klipom. Na úspešný vianočný hit „Štedrý večer nastal“ nadväzuje letná verzia videoklipu ku skladbe Casio.

„Casio je paródiou na macherské texty rapových piesní. Vždy mi prišlo smiešne, ako veľkohubo si o sebe hovorí väčšina hip – hoperov vo svojich piesňach. Stále spievajú iba o tom, ako sú super, ako maj fejm a ako idú bomby, zatiaľ čo všetci ostatní sú šaláty. Vlastne pre to isté spievanie o tom, ako sú dobrý, nemajú čas naspievať žiadnu poriadnu normálnu pesničku. Z toho si človek jednoducho nemôže neurobiť srandu, „hovorí ku klipu Xindl X a dodáva k textu, v ktorom komentuje niektorých zo svojich kolegov z hudobnej brandže:“ Verím, že pochopia, že to je sranda a vezmú to s humorom „.

V klipe piesne Casio, ktorý režíroval Jaroslav Fuit (rovnako ako predchádzajúci Štedrý večer nastal) sa ide ešte o kúsok ďalej. V rapovej bitke sa totiž proti sebe v ringu na slnečnej piesočnej pláži stretnú Santa Claus a Ježiško. Obe hlavné role si strihol sám Xindl X. Schválne, kto vyhrá ….

„Klip je tentoraz natoľko ostrý, že v televízii sa bude vysielať v odľahčenej verzii s upraveným textom, ale na internete ho môžete vidieť v celej jeho necenzurovanej kráse,“ dodáva Xindl X.

Xindl X vystupuje na vybraných letných hudobných festivaloch, tým najbližším je Labské leto v Ústí nad Labem (31. 8.), nasleduje Prvé zvonenie v Plzni (2. 9.), Vinobranie v Litoměřiciach (21. 9.) a ďalšie.

Na jeseň si chce dať od koncertovania pauzu a venovať sa rodine a tiež natáčaniu novej dosky. Bude sa volať Čecháček Made a mala by vyjsť na jeseň budúceho roka. „Žiadne piesne o láske na nej tentoraz naozaj nenájdete. S tým čo sa deje na Hrade, nemožno inak, než sa vrátiť k protestsongom. Bude to viac pesničkárska doska, než dosky predchádzajúce. Piesne budú v surovejšej podobe – bez samplov, bez sláčikov, s minimálnym nástrojovým obsadením, tak ako ich sme schopní zahrať naživo, „vysvetľuje Xindl X.

Pravidelne aktualizované nájdete na www.xindlx.cz, http://gplus.to/xindlx, www.bandzone.cz/xindlx a na http://www.facebook.com/xindlxofficial

zdroj: Johana Turnerová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky