Novinky

Spomienkový koncert v Kováčovej

Výročie Nežnej revolúcie spojilo 17.11.2014 v Špecializovanom liečebnom ústave Marína v Kováčovej všetkých pacientov zo ŠLÚ, hostí z Národného rehabilitačného centra v Kováčovej ako aj hendikepovaných klientov z okolia. Pod záštitou hlavného organizátora Občianskeho združenia Milan Štefánik sa tak stalo na Spomienkovom koncerte pri príležitosti nedožitých 70. narodenín Karla Kryla a 25. výročia Nežnej revolúcie. Aj keď tento symbolický okamih našich dejín siaha do minulosti, veľmi pekným spôsobom nám ho pripomenula vo svojich piesňach prešovská speváčka Viki Olejárová. Táto mladá dáma, ktorá účinkovala aj v šou „Československo má talent“ , viackrát vystupovala aj ako predskokan Zdeňka Vřešťála z kapely NEREZ. To, že jej to ide, dala najavo precíteným spôsobom .

Marína Kováčová 17.11.2014 Viki Olejárová Foto 2 Ján KoťoV takmer hodinovom vystúpení načrela do rôznych tém od ľúbostných, cez revolučné až po baladické. Odzneli napríklad „Skúška dospelosti“, „Salome“, „Od Čadce k Dunaju“ a iné. A že sa to publiku páčilo, svedčil aj záverečný aplauz, ktoré si vytlieskalo „Anděla“ a spolu s ňou ho odspievalo. Po ukončení vystúpenia a poďakovaní moderátorkou, ktorou bola Daniela Sokolovičová, Viki dostala 2 darčeky. Išlo o ručne vyrobené výrobky. Prvý od pacientky zo ŠLÚ Marína, ktorá sa sama vyjadrila, že jej speváčkine piesne prišli pekné a poučné do života. Druhý darček bol od klienta z Denného stacionára Margarétka z Banskej Štiavnice. A aké pocity mala samotná interpretka? Ľudia boli úžasní, počúvali, nevyrušovali aj napriek tomu, že publikum nebolo až také početné. Boli to však rôzne vekové kategórie a práve to si Viki váži, že aj mladí, hoci nežili v dobe neslobody, mohli cez jej piesne pocítiť obsahové posolstvo, nahliadnuť do tej doby a možno začnú dokonca počúvať aj takúto hudbu.

Na názor sme sa opýtali aj kultúrnej referentky zo ŠLÚ Marína. Pani Mária Laluhová vysoko oceňuje spoluprácu s Milanom Štefánikom, že dokáže aj do takéhoto zariadenia priviesť rôznych umelcov. Hodnotí to ako česť pre ich zariadenie a chápe to z jeho strany ako veľké gesto. Na podujatí však participovali aj dobrovoľníci s prísľubom ďalšieho pekného podujatia v tomto zariadení.

Text: Daniela Sokolovičová, PR Občianske združenie Milan Štefánik

Foto: Ján Koťo

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky