Novinky

SPEVÁČKE BARBARE WEISS ODVAHA NECHÝBA: V NOVOM KLIPE NAKED ODHALILA DUŠU I TELO!

Napriek tomu, že dnes predstavuje ešte len svoj debutový singel Naked, už má na konte duet s Majkom Spiritom. Na pódiu jej „kryje chrbát“ ohromný 9 – členný hudobný ansámbel a netají sa tým, že má veľké hudobné plány. Kto sa vlastne skrýva za umeleckým menom Barbara Weiss?

Nová tvár, ktorá zaujala Majka Spirita

Barbara Weiss je novým menom na slovenskej hudobnej scéne, o ktorom sa v umeleckých kuloároch šepká už niekoľko mesiacov. Dnes vstupuje mladá talentovaná speváčka a skladateľka oficiálne na scénu, a treba povedať, že vo veľkom štýle – s celým 9-členným hudobným zoskupením, ktoré jej na pódiu kryje chrbát s výraznou podporou mladého slovenského producenta Ollivera, v tandeme s ktorým tvorí vlastné autorské skladby už približne rok. Jednu z nich, s názvom Naked dnes predstavuje ako svoj úvodný singel. Zhodou okolností práve pri nahrávaní skladby Naked v nahrávacom štúdiu LittleBeat prišla Barbare do cesty ponuka na exkluzívnu spoluprácu s Majkom Spiritom, vďaka ktorej ju mohlo nedávno zaregistrovať množstvo fanúšikov. „V rovnakom období, kedy sme nahrávali Naked, vznikal v tom istom štúdiu Majkov projekt Y. Pamätám si, ako sa nás Maxo pýtal, či by som chcela naspievať skladbu s Majkom. Prekvapilo nás to a bolo to veľmi spontánne. Veľmi sa z toho teším a ďakujem všetkým, ktorí mi dali túto príležitosť,“ spomína Barbara na zrod skladby s názvom Budúcej.

Hudobný liek na zlomené srdce

„Človek sa po rozchode cíti zraniteľný a osamelý, akoby nahý. Silu musí objaviť sám v sebe,“ vykresľuje Barbara myšlienku skladby a videoklipu Naked, ktorý si vybrala ako svoj aktuálny prvý singel.  Text i melódiu si speváčka napísala sama, hlavným autorom a producentom hudby sa stal Ollivero spoločne s gitaristom Jurajom Kmetym, s ktorým tvorí producentské duo. K definitívnemu zvuku nahrávky prispeli bubeník Marián Slávka, klavirista Roland Kaník i orchester Slovenského Národného Divadla. Na aranžmánoch sa podieľali Martin Maxo Šrámek a Andrej Hruška zo štúdia LittleBeat a o postprodukciu sa postaral Marek Šurin. „K finálnej podobe skladby pomohlo veľmi veľa ľudí a myslím si, že sme spoločne dokázali urobiť úžasnú vec! Som šťastná, že sa o túto novinku môžem podeliť s fanúšikmi,“ dodáva Barbara na margo intímnej piesne, ktorá sa vďaka svojmu textu môže stať hudobným liekom pre všetkých so zlomeným srdcom po rozchode.

Naked klip bez naked scény? To rozhodne nie…

small_bw_foto by michal petrikZa kameru sa postavil mladý režisér Dušan Krajčovič. „S Dušanovou prácou sme veľmi spokojní. Samozrejme, nakrúcanie nebolo vždy najjednoduchšie, keďže sme točili až dva dni do skorého rána a mnohé scény vznikali v exteriéri, chvíľami sme bojovali s únavou aj veľkou zimou. Ale výsledok stojí za to!“ dodáva Ollivero, ktorý z prevažnej časti stojí za námetom videoklipu. Ako prezrádza Barbara, práve on prišiel s námetom na odvážnu scénu, v ktorej sa kúpe nahá vo vani. „No, môj nápad to určite nebol! (smiech) Vymyslel to Oliver,“ spomína speváčka s odstupom času na kontroverzné nakrúcanie „Či sa ma snažil presviedčať? Áno, najskôr mi to chcel oplatiť horalkou a rumom. Ale nie (smiech), no nakoniec po zvážení som si samozrejme uvedomila, že presne táto scéna najviac vystihuje celú myšlienku skladby. Koniec koncov, celkový vizuál sa nám naozaj veľmi páči,“ priznáva Barbara a na margo ďalších hudobných plánov jedným dychom dodáva: „Pripravujem debutový album s kapelou a originálnym zvukom, ktorý bude plný energie. Toho momentu sa už neviem dočkať. Verím, že pri správnej motivácii docielime veľké veci. Spoločne sme si prešli obdobím, kedy sme chceli preletieť za pár mesiacov celý svet. Teraz sme už nohami na zemi a pracujeme tvrdo a disciplinovane. Oliver menežuje a smeruje celý chod kapely s veľkým zanietením a sme skvelý kolektív. Tešíme sa na každý jeden koncert a kapelový život si poriadne užívame,“ dodáva Barbara na záver.  

Barbara Weiss – BIO

Barbara Weiss, vlastným menom Barbara Valášková je začínajúca slovenská speváčka a skladateľka, narodená 2. júna 1995 v Bratislave. Spevu sa venuje od 10tich rokov. K hudbe bola vedená oboma rodičmi, najmä otcom s muzikantskou minulosťou. Absolvovala štúdium na konzervatóriu v Bratislave. Speváckej kariére sa naplno venuje od roku 2014, kedy sa spoznala s hudobným producentom Olliverom. Má na konte nahrávanie s bubeníkom Andre Antunesom, spolupracovníkom Sineád O’ Connor a Amy Winehouse. Nedávno zaujala duetom Budúcej, ktorý vyšiel na albume Majka Spirita Y White. Aktuálne vydáva singlový debut Naked a spolu s Olliverom sa stáva líderkou projektu Barbara Weiss & Co – 10člennej skupiny, s ktorou pracuje na debutovom albume (release date: 2016). Hudobné zameranie projektu spadá pod žánre Pop/ Funk/ Soul/ Blues.  Okrem speváckej kariéry Barbara aktuálne študuje na fakulte Východoázijských štúdií Univerzity Komenského.

Ollivero & Barbara Weiss & Co – BIO

small_bw a kapela_foto by natalia  hladkaOllivero, vlastným menom Oliver Žilák je hudobný producent a Dj, narodený 9. júna 1993 v Bratislave. Hudbe sa venuje od detstva. Profesionálne sa začal najprv venovať DJingu, neskôr si do portfólia pridal hudobnú produkciu. V roku 2014 vydáva debutový sólový videosingel Country Of Love s vokálmi speváčky Caitlin Gilbert, pôsobiacej v Anglicku. Od roku 2015 spolupracuje so speváčkou Barbarou Weiss a pôsobí ako manažér a vizionár jej projektu Barbara Weiss & Co. Vekový priemer skupiny je 21 rokov a väčšina z jej členov sa venuje nástroju od 4 rokov. Hudobné portfólio kapely je veľmi pestré, pôsobí v nej neprehliadnuteľná dychová sekcia, ktorá dodáva zvuku kapely unikátnu atmosféru. V repertoári zoskupenia prevládajú žánre Pop / Funk/ Soul/ Hip Hop / Blues / Dance.

Barbara Weiss & Co – Členovia projektu

Barbara Weiss – Lead Vocal

Juraj Kmety – Guitar / Backing Voc

Ivan Spurny – Bass Guitar

Ondrej Kadlečík – Keyboard / Trumpet

Milan Peschl – Drums

Debbie Jendruchova – Tenor (sax) / Violin

Ajsa Glebocká – Alt(sax) / Violin

Branislav Slivka – Trombone

Filip Jendruch – Trumpet

Ollivero – Music Producer / Dj

Viac info: www.facebook.com/weissbarbaraweiss

Foto: Dušan Krajčovič/ Zdroj: SOUL FOR SHOW

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky