Novinky

Speváčka s nenapodobiteľným prejavom Szidi Tobias vydala nový album s názvom „Jolanka“!

Speváčka s jedinečným hlasom a nenapodobiteľným prejavom Szidi Tobias vydala nový album s názvom „Jolanka“. Jedinečný a radostný album vychádza vo vydavateľstve Pavian Records a Szidi Tobias ho predstaví 14. decembra na koncerte v Bratislave. Hosťami večera budú veľké osobnosti slovenskej kultúry – Emília Vášáryová a Milan Lasica. Nový album uvedie Szidi Tobias aj v Prahe, kam si pozvala ako hostí známe herecké osobnosti – Ivanu Chýlkovú a Jana Krausa.

Divá ruža slovenskej a českej hudby Szidi Tobias vydáva album „Jolanka“. Nový album slávnostne uvedú do života na koncerte 8. decembra v divadle Studio DVA v Prahe a 14. decembra v štúdiu RTVS na Mýtnej 1 v Bratislave. Novinku plnú temperamentu, krásnej hudby, textov a spevu podporia v Bratislave významné kultúrne osobnosti – Emília Vášáryová a Milan Lasica. Pozvanie na pražské uvedenie albumu „Jolanka“ prijali Ivana Chýlková a Jan Kraus.

„Chcela som urobiť bláznivý album s trúbami, cimbalom a husľami, taký, aby z neho išiel temperament a radosť. Môj muž Peter Lipovský s Milanom Vyskočánim mi také piesne napísali. Už sa neviem dočkať, čo na ne povedia naši ľudia.“ Vysvetlila podmanivá speváčka Szidi Tobias.

Hudbu na album „Jolanka“ skomponoval a produkoval Milan Vyskočáni. Po prvýkrát si pri tvorbe nového albumu otextovala pieseň aj samotná Szidi Tobias. Jeden text napísal legendárny Milan Lasica a deväť piesní textár a scenárista Peter Lipovský.

DSC_7570„Album „Jolanka“ je náš šiesty spoločný album. Opäť je trojjazyčný a myslím si, že najosobnejší. Szidi spieva v slovenčine, češtine i v maďarčine. Asi najviac ma na ňom teší, že Szidi pozbierala odvahu a sama si napísala svoj prvý text. Je nádherný. Na moje texty sa tentoraz čakalo veľmi dlho. V úvodnej piesni Hore nohami som si dokonca musel prizvať na pomoc takých majstrov slova, akými sú Vladimír Putin, Barack Obama, pápež František či Jan Kraus, a iných. Videl som na autorovi hudby, Milanovi Vyskočánim, že je z toho trochu napätý. Zdá sa mi, že sa s tým už zmieril.“ Povedal textár Peter Lipovský.

Na novom albume Szidi Tobias sa už tradične podieľalo viacero výborných muzikantov. V jedenástich piesňach nového albumu „Jolanka“ hrá až 26 vynikajúcich hudobníkov – napríklad Marcel Buntaj, Martin Gašpar, Milan Osadský, Marcel Comendant, Stano Palúch, Richard Šimurka a Samuel Šimek. Divá ruža slovenskej a českej hudby Szidi Tobias naspievala album v štúdiu známeho českého hudobníka Davida Kollera.

„Veľmi si cením možnosť naspievať piesne v štúdiu u Davida Kollera, ktorý nám na to poskytol svoj dom v Mikulove. Bolo to úplne iné nahrávanie ako kedykoľvek doteraz. Také, o akom sa niekedy v muzikantských kruhoch rozpráva. Ráno vstanete, dáte si kávu, prejdete do vedľajších dverí, za ktorými je štúdio, nahrávate, vypočujete si, keď to nejde, necháte to tak a idete uvariť obed, proste žiaden ten stres s nahrávacími frekvenciami. Výborný nápad Michala Pekárka.“ Opísal Peter Lipovský.

CD Jolanka_frontNové CD sa kompletizovalo vo viacerých slovenských štúdiách, mix a mastering mal na starosti Michal Pekárek. Jedinečný album „Jolanka“ prináša vydavateľstvo Pavian Records, ktoré je exkluzívnou značkou spoločnosti Dr.Horak.

„Je ešte jedna vec, ktorú by som chcel spomenúť. Po dlhých rokoch sa našiel na Slovensku niekto, kto chcel náš album vydať. Dúfam, že má pán Maruščák z výsledku radosť. Veď o radosť ide v muzike v prvom rade.“ Doplnil Peter Lipovský, hlavný textár Szidi Tobias.

Okrem nádherných skladieb zdobia nový album Szidi Tobias aj očarujúce fotografie od talentovanej Slovenky žijúcej vo Švajčiarsku – Michy Bardy. Dizajn vytvoril jeden z najšikovnejších slovenských grafikov – Jozef Dobrík. Jedinečný album si záujemcovia môžu zadovážiť v predajnej sieti Pantha Rhei, Artforum, Martinus a v ďalších predajniach CD vrátane Dr. Horak na Medenej ulici 19 v Bratislave alebo na www.drhorak.sk. Naživo si ho fanúšikovia môžu vypočuť 14. decembra v štúdiu RTVS na Mýtnej 1 v Bratislave. Vstupenky na koncert Szidi Tobias sú dostupné na www.drhorak.sk, v predajni Dr. Horak na Medenej ulici 19 v Bratislave a v predajnej sieti Ticketportal.

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Micha Bardy

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky