Novinky

Speváčka Petra Maxin roztancuje fanúšikov prvou sólovou skladbou s názvom „Hey“!

Speváčka a herečka Petra Maxin predstavuje prvú sólovú skladbu s názvom „Hey“. Text napísal Whiskey, hudbu si zložila speváčka sama. Krásnu Petru poznajú fanúšikovia ako muzikálovú herečku, hrala hlavné ženské postavy v muzikáloch Dracula, či Krysař a teraz hviezdi v predstavení Matúš Čák Trenčiansky. V minulosti spievala so skupinou D´NIGHT, s ktorou získala dva roky po sebe cenu GRAMMY. Vypočujte si jej sólovú skladbu „Hey“!

Petra Maxin sa rozhodla, že po hereckej kariére sa vydá na sólovú dráhu speváčky. Talentovaná Petra má na konte množstvo spoluprác a štyri hlasové oktávy. Fanúšikom predstavuje song „Hey“, ktorý spieva po anglicky.

„Singel vznikol spontánne po tom ako som sa s priateľom rozišla na neuveriteľné dva dni. Samozrejme, že sme spolu, no pieseň zostala akousi spomienkou na nepríjemné dni. Myslím, že sa v ňom však nájde viacero žien a dievčat. Text pre mňa napísal Whiskey, len som povedala svoje pocity a on ich otextoval. Hudbu som zložila sama,“ vysvetľuje šarmantná Petra Maxin.

Aranžmán skladby „Hey“ vytvoril Petrin dlhoročný kamarát a skvelý muzikant Jan Zazvůrek alias Zazy z Prahy, ktorý je dvorným aranžérom Daniela Landu.

„Pieseň som naspievala u Zaza v Prahe, máme pripravené už aj ďalšie veci, no nechcem zatiaľ prezrádzať. Pieseň je úplne z iného súdka ako sú ľudia v Čechách a na Slovensku zvyknutí, tak hádam si nájde svoju skupinu obľúbencov,“ prezradila Petra.

 K singlu „Hey“ nakrútila Petra klip, ktorý sa odohráva v zimnej Prahe. O réžiu klipu ako aj o vizáž sa postaral Martin Goga.

„Klip sme nakrúcali v novembri, vonku boli mínusové teploty a ja štyri hodiny len v tých tenkých šatôčkach, silónkach, gumákoch a koženej bunde. No hrôza… Ale asi mám dobrú imunitu, keďže som neprechladla. Prahu milujem, mám tam kopec priateľov a ľudí, s ktorými som roky spolupracovala, preto aj tá dôvera v nich. Nie preto, žeby sme na Slovensku nemali kvalitných a dobrých odborníkov. Koniec koncov, režisér klipu síce žije roky v Prahe, ale je rodák z Bardejova, s ktorým sa poznám naozaj od raného detstva. Režisér Martin Goga sa postaral aj o make up a vlasy. Je to multitalent – choreograf, tanečník a málokto vie, že dokonca vyhral aj svetovú súťaž krásy mužov,“ nešetrí chválou Petra Maxin.

Strih klipu má na konte Petrin kolega z fakulty Akadémie umení v Banskej Bystrici Michal Čabai.

„Mám v Prahe kopec priateľov, s ktorými sme zohratí, bez rozmýšľania som bola rozhodnutá, že nahrávať song, aj točiť klip budem v Prahe. Aj zvyšok pripravovaného sólového albumu budem nahrávať v Prahe u Zaza v jeho štúdiu. Do spolupráce so mnou šiel preto, že sa mu páči moja hudobná vízia. Že videl, že presne viem, čo chcem. A hlavne preto, že je to štýl, ktorý tu nie je a to ho oslovilo najviac. Obaja teda veríme, že si môj štýl nájde obľúbencov,“ uzatvára Petra Maxin.

 Speváčku a divadelnú herečku Petru Maxin pre divadelný svet objavil Jozef Bednárik s Jánom Ďurovčíkom,  keď mala 15 rokov. Odvtedy sa okrem spevu venuje nádhernému povolaniu muzikálovej herečky, dabingu, rozhlasovej práci, réžii a účinkuje aj v televíznych seriáloch. Petra už ako 11 ročná spievala a nahrávala s Vašom Patejdlom. V Košiciach pre divadlo Cassia pôsobila aj ako talentová „scout-ka“, či dokonca asistentka réžie a dramaturgička. Petra Maxin už vyše 20 rokov účinkuje a spieva v rôznych divadlách. Účinkovala v Divadle Jonáša Záborského v Prešove, či v českých divadlách, kde hrala hlavné ženské postavy v muzikáloch Dracula, či Krysař v divadle KALICH. Najväčšie úspechy získala v hudbe. Vydala niekoľko albumov s viacerými slovenskými kapelami. Jednou z nich bola skupina D´NIGHT, s ktorou v rokoch 1996-1997, získala dva roky po sebe cenu GRAMMY. S touto hudobnou skupinou absolvovala niekoľko koncertov nielen na Slovensku a v zahraničí, ale aj pre hudobný kanál MTV Europe. Je úspešnou manažérkou a líderkou hudobnej skupiny ABBA Slovakia. Teraz ju publikum pozná ako hlavnú hviezdu ženských postáv muzikálu Matúš Čák Trenčiansky. Informácie o Petre Maxin nájdete na instagrame: petra_maxin_official.

 

Redakciu mojamuzika.sk informovala: Nora Krchňáková.

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky