Novinky

Speváčka Glenda dotiahla do Vysokých Tatier spolupracovníkov Coldplay

Najmodernejšie nahrávacie štúdio v Bratislave, renomované štúdio v zahraničí či nahrávanie v domáckom prostredí vo vlastnej obývačke? Ani jedno z toho. Speváčka a flautistka Glenda sa rozhodla svoj debutový album finalizovať v na netradičnom mieste – v luxusnom hoteli vo Vysokých Tatrách, kam dotiahla aj dvoch blízkych spolupracovníkov slávnej britskej kapely Coldplay. Týždeň trvajúci pracovný pobyt v nádhernom prostredí Štrbského Plesa si okrem nej užili zvukový majster Danton Supple, ktorý si meno urobil ako producent albumu X&Y (2005) od spomínaných Coldplay a tiež učiteľka spevu Mary Hammond. Jej školou v minulosti okrem Christa Martina prešli také osobnosti ako Matt Bellamy (Muse), Florence Welch (Florence and the Machine) alebo Tom Odell.

Glenda, Danton Supple a Mary Hammond si ako svoj pracovný priestor vybrali na konci júna Grand Hotel Kempinski High Tatras. Jeden z apartmánov tam prerobili na dočasné štúdio, pričom na tvorbu čo najideálnejšieho akustického prostredia využili aj netradičné pomôcky. “Bolo to naozaj nezvyčajné, no ocenila som to, že môžeme pracovať pri dennom svetle, ktoré v klasických štúdiách nebýva. Krásne prostredie hotela a okolitej prirody podporila ľahkosť tvorby a nahrávania,” povedala po návšteve Tatier Mary Hammond.

Práca vo vysokohorskom prostredí priniesla aj ďalšie situácie, ktoré hudobníci pri nahrávaní v iných, dokonalo odhlučnených štúdiách, nikdy predtým nezažili. O jednej z nich sa po návrate do Bratislavy zmienil Danton Supple. “Raz ráno začali priamo pod našimi oknami píliť stromy. Nič sa nedalo robiť, Glenda musela prestať spievať a nezostávalo nám nič iné, len čakať,” povedal britský producent a zvukár. Tieto prerušenie boli ale podľa jeho slov nič v porovnaní s tým, ako blahodárne na nich pokojné prostredie v národnom parku väčšinu času pôsobilo. Finalizácia nahrávky vo Vysokých Tatrách bola skutočne výnimočná a zrejme aj rekordná. “Ani neviem, či na Slovensku alebo Strednej Európe niekto takto vysoko nahrával,” dodala muzikantka na margo prác vo výške viac ako 1300 metrov nad morom.

Glenda a Danton SuppleGlenda zatiaľ z debutového albumu zverejnila úvodný singel In Search Of, ku ktorému vznikol aj videoklip v réžii Braňa Vinczeho. Talentovaná muzikantka je pod touto skladbou podpísaná ako spoluautorka hudby i textu. Okrem nej má v hudbe a texte prsty aj americký skladateľ Alan Roy Scott, ktorý má za sebou spolupráce s takými hviezdami ako Céline Dion, Steviem Wonderom či Cyndi Lauper. Okrem prípravy nahrávky stihla rodáčka z Kuby v ostatnom roku aj niekoľko zaujímavých hosťovačiek – v marci 2015 vystúpila v Havane s rockovou superskupinou The Dead Daisies, v októbri 2014 sa ukázala s formáciou Bellita y jazztumbata na Bratislavských jazzových dňoch a v júni 2014 sa na jedno pódium postavila s britskou jazz-popovou hviezdou Jamiem Cullumom. V minulosti sa predstavila aj na festivaloch Cherchez La Famme, Uprising reggae festival a BA City Beats.

photos: Martin Machaj, Glenda

www.iamglenda.com

www.facebook.com/GlendaWorld

http://en.wikipedia.org/wiki/Glenda_(musician)

zdroj: Ján Papač

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky