Novinky

Speváčka Fejbs prichádza so singlom SLOBODA

Slovenská raperka Fejbs pripravuje svoje prvé EP Fabka. Na ňom sa okrem úlohy raperky predstaví aj v úlohe speváčky a so svojím singlom Sloboda prichádza aj do rozhlasového éteru.

Martina Fabová, Fejbs, sa hudbe venuje od svojho detstva a hoci ako dieťa nechodila na hodiny spevu, spievala si doma operné piesne. Zlom nastal až počas strednej školy, kedy si vypočula hudbu Roba Grigorova a rozhodla sa začať na tieto hodiny chodiť, aby sa naučila správne dýchať. Hudobne sa našla v soulových coveroch Alicie Keys, Beyoncé, neskôr však aj v samotnom rape, ktorý sa častokrát kombinuje práve so soulom a r’n’b.

Zo slovenskej hip hopovej scény Fejbs ako prvého zaujala Masifa (Matej Bartoš), neskôr prišli spolupráce s Radikalom, Boy Wonderom a ďalšími. No presvedčenie, že Fejbs ide správnym smerom, jej potvrdil najznámejší raper Rytmus, ktorý jej dal pozitívnu odozvu na singel Fabka.

Skladba Sloboda, s ktorou v týchto dňoch prichádza, je v kontexte jej doterajších skladieb netradičnou. Priorita je práve na r’n’b a zdôraznení netradičnej farby hlasu, hlasového rozsahu a intonácie. Nechýba však poznávacie znamenie – tvrdý trnavský akcent. Fejbs sa používaním tohto prízvuku priznáva k svojim koreňom na trnavskom sídlisku Prednádražie, kde žije aj v súčasnosti.

„Chcem mojej generácii ukázať, že ženy nie sú sväté a niekedy sú horšie ako chlapi,“ hovorí Fejbs na margo svojich textov, niekedy až priveľmi priamočiarych. „Neverím v lásku dnešnej generácie, ktorá sa moc upína na prchkosť a zbytočné emócie. Veci a udalosti okolo mňa beriem s nadhľadom, veľmi sa na tom bavím. Najmä keď vidím, ako ľudia hrajú ‚formu‘. Nechcem byť s nikým za zle, no nechcem sa len ‚začleniť do scény‘,“ vysvetľuje Fejbs, pre ktorú by to znamenalo nechať sa ovplyvňovať v tvorbe či názoroch.

Sloboda je po nedávno vydanej skladbe Fabka (prod. Infinit) ďalšou z pripravovaného EP Fabka, ktorého vydanie je naplánované do konca tohto roka. Sedem skladieb z tohto EP bude obsahovať skladby rôznych žánrov a od rôznych producentov. Fejbs sa predstaví v spoluprácach s menami ako K.A.L.I., Peter Pann, DJ Spinheads či Boy Wonder.

Fejbs ONLINE

Webstránka:    www.fejbs.sk

Facebook:       www.facebook.com/iamyourfama

Instagram:      www.instagram.com/iamyourfama

zdroj: Andrea Čurná

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky