Novinky

Smútok fanúšikov Slipknot. Zomrel Joey Jordison.

Zakladajúci člen Slipknot a bubeník Joey Jordison zomrel vo veku 46 rokov. Oznámila to jeho rodina v utorok 27. júla.

Jordisonovi diagnostikovali pred ôsmimi rokmi neurologické ochorenie zvané Transverzná myelitída, ktoré mu sťažovalo chodenie aj hranie na bicie.

„S veľkou ľútosťou sa s vami musíme podeliť o správu, že Joeyi Jordison, plodný bubeník, hudobník a umelec zomrel 26júla 2021 pokojne v spánku. Joeyho smrť v nás zanechala prázdne srdcia a pocity neopísateľného žiaľu,“ píše rodina vo vyhlásení.

Rodina požiadala nielen fanúšikov a médiá, ale aj priateľov o to, aby rešpektovali ich súkromie v tejto ťažkej chvíli. Chcú usporiadať súkromný pohreb.

Skupina Slipknot vznikla v hlavnom meste štátu Iowa, Des Moines, v roku 1995. Vystriedalo sa v nej veľa členov. Na konte majú šesť štúdiových albumov, posledný We Are Not Your Kind vyšiel v roku 2019.

Jordison so Slipknot vydal päť štúdiových albumov.

Jeho odchod z kapely sprevádzalo mnoho dohadov, keďže bubeník tvrdil, že ho vyhodili za údajné branie drog, ktoré popieral a kapela hovorila o rozdielnom hudobnom smerovaní. Je dosť možné, že práve v tom čase začínali Jordisonove zdravotné problémy.

Okrem Slipknotu pôsobil v Scar the Martir, Vimic, Murderdolls a hral aj s Robom Zombiem. Nejaký čas hral aj v kapele Ministry a pamätný je aj jeho jednorázový záskok za bubeníka kapely Metallica Larsa Ulricha v roku 2004.

Reagovali už aj najväčšie mená svetovej metalovej scény.

text: Edo Kopček
foto: AP

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky