NovinkyReportáže

Sme Papyllon a dúfame, že sa vám to bude páčiť

Presne týmito slovami začal sobotňajší unplugged koncert mladej skupiny Papyllon z Prešova. Komorné prostredie podniku DrinkIn poskytlo dobrý priestor pre približne dvojhodinové vystúpenie mladých prešovských hudobníkov, ktorí odohrali svoje vlastné piesne na tri kolá prešpikované coververziami od Radiohead, Cure, Jamiroquai, Amy Winehouse, Kylie Minogue a ďalších. Odzneli a zaujali tiež skladby z épečka, ktoré skupina vydala koncom roka 2011. Menovite sú to skladby  All girls dance the same, Move the alphabet, Waves, Bangkok a Fortunate Days, o ktorej spevák Bohuš Hajduch prezradil, že má najmenej pozretí na youtube. Zmysel pre humor štvorici mladých prešovských hudobníkov rozhodne nechýba a počas večera to dokázali niekoľko krát.

Unplugged koncerty sú pre muzikantov výzvou, nakoľko počuť aj najmenšiu chybu. Chalani z Papyllonu sa s tým vysporiadali veľmi dobre. Devízou kapely je spevák Bohuš Hajduch, ktorý má veľký hlasový rozsah, ľahko prechádza cez tóniny, prirodzene intonuje a jeho prejav má silný feeling. Kapele to hrá celkom slušne a keď sa časom zohrá stopercentne, bude mať Prešov ďalšiu skutočnú koncertnú kapelu. Určite treba pochváliť dobrý zvuk, ktorý mala kapela počas celého koncertu.

Ochutnajte Papyllon priatelia

Každopádne štvorica mladých prešovských muzikantov združená okolo speváka Bohuša je veľkým oživením (verím, že nielen) prešovskej hudobnej scény. V ich prejave je úprimnosť, čistota, bezstarostnosť aj veľký kus lásky. Skupinu čaká ešte dlhá cesta a dúfajme, že na sebe bude stále viac pracovať. Predsa len sú to mladí muzikanti, no čo môže byť krajšie ako v mladom veku pracovať na tom, aby dobyli so svojou kapelou hudobný svet? Veľký aplauz si skupina počas koncertu vyslúžila za to, že ju pozvali do susedných Čiech, kde sa tento rok predstavia v rámci festivalu Rock For People. Prešovčania sa na Papyllon môžu tešiť najbližšie 2.júna, kedy sa predstavia na DrinkIn Feste.

Čo by ste o Papyllone mali vedieť

  • „Chceli sme taký názov, ktorý by bol jemný pre ženy, a zároveň tvrdý pre mužov,“ tvrdí kapela
  • EP z roku 2011 natočila skupina v štúdiu Komajoty, nahrávku produkovali a pokrstili Martin Husovský a Stano Čorej. Ďalším krstným otcom bol Matúš Jaško, manažér skupiny a promotér
  • Skupina má veľmi mladú generáciu fanúšikov, čo je veľkým pozitívom pre scénu ako takú
  • Papyllon uprednostňuje angličtinu, pretože ako povedali, dá sa s ňou zájsť ďalej. Nechcú sa sústrediť len na Slovensko a Čechy
  • Papyllon sa hlási k odkazu Radiohead, Strokes, ale ovplyvňuje ich každý hudobný štýl
  • Papyllon hrá v zložení: Bohuš Hajduch (spev, gitara, piano), Richard Rác (sólová gitara), Jakub Pastorák (basová gitara) a Lukáš Lacko (bicie)

 text: Edo Kopček
foto: Ján Piatnica

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky