NovinkyKam na koncert?

Slovenský Pink Floyd revival oslávi 5 rokov úspešného fungovania

Uplynulo už päť rokov, odkedy sa prešovská skupina 1st Slovak Pink Floyd Revival prvý krát verejne predstavila s programom Dark Side Of The Moon Unplugged. Počas týchto piatich rokov nasledovalo viac ako 70 koncertov na Slovensku aj v Čechách, ktoré videli tisícky spokojných fanúšikov. Vo štvrtok 29.novembra oslávi tento revival päť rokov úspešného fungovania dva a pol hodinovým koncertom s názvom Celebrate Five Years Of Wishes v prešovskom kine Scala.

1st Slovak Pink Floyd Revival vystúpil doma v Prešove naposledy na klubovom koncerte vo februári. Tento krát si pre fanúšikov skladieb Pink Floyd pripravil výnimočný koncert v podstatne väčších priestoroch. „Má to byť vrchol po piatich rokoch koncertovania. Pripravili sme väčšiu svetelnú show, projekcie, kvalitný zvuk. Je to pre Prešovčanov a ľudí, ktorí pre nás niečo urobili počas celej doby nášho fungovania a tiež pre fanúšikov tejto legendárnej kapely,“ hovorí spevák a gitarista projektu Miroslav Merčiak.

Navyše je to príležitosť, vďaka ktorej táto hudba nezapadne prachom, dostane sa k mladým ľuďom aj tej generácii, ktorá nemala možnosť zažiť Pink Floyd naživo, kvôli socialistickému režimu. Program zostavený z celého albumu Dark Side Of The Moon doplnený o skladby z nahrávok Wish You Were Here a The Wall priťahuje fanúšikov všetkých generácií. „Zakaždým som prekvapený z toho, koľko mladých ľudí chodí na naše koncerty, u ktorých by som nepredpokladal, že budú počúvať takúto hudbu, poznajú texty skladieb a spievajú s nami. Som rád, že je náš program pre ľudí zaujímavý,“ dodáva Miroslav Merčiak.

Ľudia, ktorí vedia, na aký koncert idú, odchádzajú z koncertu 1st Slovak Pink Floyd Revival so zážitkom. Dôkazom sú návštevnosti ich koncertov, päť rokov živého hrania a fakt, že ich stále volajú hrať na nové miesta. Jedným z najkrajších bolo vystúpenie na hrade Beckov. K najlepším koncertom skupiny patria koncerty na námestiach v Prešove a Poprade. „Zaujal ma projekt The Wall, ktorý v Čechách robil Filip Benešovský a povedal som si, že by sme niečo podobné mohli spraviť aj na Slovensku. Keďže som starý „floyďák“, pripravili sme unplugged koncert celého albumu Dark Side Of The Moon a pokračovali až kým nevznikla dnešná show. Pre mňa je to fantastický pocit zahrať si tieto skladby naživo. Máme veľa priestoru aj na improvizáciu, takže každý z nás do tých skladieb vloží kus seba.“ reflektuje Miroslav Merčiak.

1st Slovak Pink Floyd Revival vystúpi 29.novembra 2013 o 19:30 v prešovskom kine Scala v zložení Jaro Merčiak (gitara, spev), Ľubo Cvanciger (basová gitara), Peter Kertvel (bicie), Miro Merčiak (akustická gitara, spev), Štefan Tkáč (saxofón), Martin Husovský (klávesy), Julka Smolková (spev) a Nelka Harčaríková (spev). Lístky sú v predpredaji za 5 eur v PKO – Čierny Orol Prešov.

Viac informácií na http://www.pinkfloydrevival.sk/

text: Edo Kopček
Foto: archív

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky