Novinky

Slovenská R´n´B kráľovná LAYLA vydáva album „LST“ Sprevádza ho progresívny pilotný singel a videoklip „TURN YA ON“!

Do slovenského hudobného slovníka práve oficiálne pribudol nový výraz „LAYLASYSTEM“. Spolu so skratkou „LST“ ho zavádza speváčka Layla ako názov svojho albumového debutu. Dnes zároveň predstavuje pilotný singel sprevádzaný videoklipom „Turn Ya On“.

Laylasystem vás dostane. Laylasystem vás prekvapí. Laylasystem sa stane vaším novým systémom. Laylasystem musíte zažiť a počuť. Laylasystem je LST. Nová droga. Hudobná.

Ako prvú lastovičku a predzvesť svojho pripravovaného debutového albumu predstavila Layla začiatkom tohto roka videoklip „I Feel“. Dnes prichádza s novinkou – singlom a videoklipom „Turn Ya On“, v ktorom jej sekunduje raper amerického pôvodu Hi-Def. Skladba zaznela poprvýkrát v  koncertnej premiére v piatok 6. júna počasexkluzívnej narodeninovej show portálu Refresher.sk „PREMIÉRA“ v bratislavskom NuSpirit Clube.

Hi-Def si spolu s Laylou zahral i vo videoklipe „Turn Ya On“ pod režisérskym dohľadom tímu v zloženíTheVisionPhotos & Patrik Tančenko (Imagine motion). „Na nakrúcanie sme využili zaujímavú cyklostenu v štúdiu Daylight, kde aj jednoduché zábery vyzerajú zaujímavo. Pozvala som si tam kolegov, kolegyne a kamošky. Prišli presne tí ľudia, ktorí mali prísť a bolo z toho veľmi príjemné a zábavné nakrúcanie,“ spomína Layla na margo výroby, ktorú svojím účinkovaním podporili zvučné mená ako Lady Mel, Michal Nemtuda, Čistychov, Billy Hollywood, Nicole, Samuel Potúček či DJ a promotér Yaksha.

LAYLA_blueFOTOsm_Martina NemčekováLaylini skalní fanúšikovia čakali na albumový debut naozaj dlho, no konečne sa dočkali.Ich obľúbenkyňa niekoľko rokov postupne vypúšťala do sveta jeden singel za druhým. Až napokon spevácky, žánrovo, hudobne i textovo dozrela do štádia, kedy sa rozhodla zjednotiť všetky svoje múzy na prvej oficiálnej štúdiovej nahrávke „LST“. Doska vyšla pod hlavičkou vydavateľstva Luxury Flava a pod starostlivým dozorom producenta Mareka Rakovického z Lvgnc Studios. Tento album je taká dlhoročná púť za mojím najväčším snom. Zažila som počas celého procesu veľa komplikácií, za ktoré ale teraz ďakujem, pretože dnes si na 100% stojím za všetkým, čo na albume nájdete,“ hodnotí speváčka nahrávku vlastnými slovami. Azda najväčšiu radosť jej priniesol výrazný hudobný posun, ku ktorému sa odhodlala v priebehu uplynulého roka – hranie s kapelou: „Vždy som chcela nahrať album, kde bude viac hudobných štýlov a keďže tam mám naozaj zaujímavé produkcie, hostí a v pár trackoch aj komplet živé nástroje v podaní mojej kapely a kapely Chonabibe (PL), myslím, že sa mi to podarilo.“ Ako speváčka prezrádza, okrem Hi-Defa, Laylabandu a poľskej kapely Chonabibe si na albume zahosťoval aj Mišo Biely z formácie 4D a Martin Maxo Šrámek zo štúdia LittleBeat. Zo starších skladieb, ktoré už Laylini fanúšikovia poznajú, sa na albume objavili známe single „Príde, čo má prísť“, „I Feel“, „Flava Like This“ a hit „Nestrácaj dych“, tentokrát v novom šate – s kapelou.

Staršie tracky i nové skladby si môžu speváčkini priaznivci naživo vychutnať už koncom júna na festivale Hip-Hop žije na Zlatých Pieskoch v Bratislave.  Sériu vlastných koncertov po celom Slovensku, na ktorých naživo predstaví skladby z nového albumu, Layla plánuje na jeseň tohto roka.

LAYLA – TURN YA ON/ Credits:

Réžia a kamera: TheVisionPhotos & Patrik Tančenko (Imagine motion)

https://www.facebook.com/TheVisionPhotos

https://www.facebook.com/pages/Fotograf-Patrik-Tan%C4%8Denko/235350309834981

Strih a postprodukcia: Peter Vanek

Produkcia: Andrea Horská/ Luxury Flava / http://www.luxuryflava.com/

MUA: Denisa Ďurneková / Make up & Visage by Deni / https://www.facebook.com/MakeUpVisageByDeni

Fashion stylist: Michaela Ľuptáková / https://www.facebook.com/michaela.luptakova.54

Hair stylist: Romana Paulen salon

Lokácie: Daylight Studio/ http://daylightstudio.sk/, Refinery Gallery

LAYLA /BIO/

Exotická speváčka, vlastným menom Kristína Tranová, sa narodila v Bratislave, kde ju aj teraz môžete stretnúť. Spočiatku 7 rokov tancovala akrobatický rock´n´roll, vďaka ktorému precestovala celú Európu a vyhrala desiatky súťaží. K najväčším úspechom patrí 1. miesto na Majstrovstvách Európy v pároch a titul Majstrov sveta vo formáciách. V roku 2001 vyhrala so svojím partnerom dvakrát svetový pohár, a tým si zaistili prvé miesto vo svetovom rebríčku. Počas štúdia na strednej škole sa Layla pretancovala aj do skupiny Romana Paulecha, W.A.C., kde sa venovala rôznym tanečným štýlom. Navštívili krásne destinácie ako Kanárske ostrovy, Nórsko, Nemecko či Chorvátsko. Lásku k hudbe popri tanci rozvíjala i spevom, kam ju to čoraz viac ťahalo. Ak bližšie spoznáte Laylu, veľmi rýchlo sa zoznámite s jej odvahou a bojovnosťou, vďaka ktorým si šla sa svojím najväčším snom – stať sa speváčkou. Cesta bola často tŕnistá, avšak Layla verí, že k človeku v živote príde to, čo si vo vesmíre „objedná“ a ak k tomu vykročí, ovplyvní tým sled udalostí. Tanec ju doviedol k človeku, ktorý jej pomohol priblížiť sa k jej životnému snu, jeho meno je Tony Moisés. Mladá Lay začala na sebe pracovať a na svet prišiel prvý singel „Áno či nie“, ktorý rotoval v rádiu Europa 2. Nasledoval videoklip na pesničku „Nestrácaj dych“ v spolupráci s Majkom Spiritom a Grimasom. Ďalší videoklip k pesničke „Všetko alebo nič“ tanečne podporili Lady Mel a Johnny Perfekto, ktorí spolu vedú úspešnú tanečnú školu Hip Hop Fakulta. S Hip Hop Fakultou, Grimasom a Hulou neskôr vytvorili pre projekt Adidas video „Flava like this“, kde spojili 4 elementy umenia. Netrvalo dlho a ku skladbe „I Feel“, kde hudbu zložil producent Billy Hollywood, sa natočil aj videoklip. Layla doteraz spolupracovala s menami ako Separ, Majk Spirit, Mišo Biely, Jay Diesel, Rakby, Adiss, Suvereno. V archíve má už 4 videoklipy a viac ako 4 000 000 vzhliadnutí.

Momentálne Layla trénuje a koncertuje so svojou kapelou Laylaband v zložení Marián Jaslovský /saxofón/, Matúš Kľúčik /gitara/, Matej Mikloš /klávesy/, Milan Hlinka /bicie/, Radka Rostoková /basgitara/, ktorí sa hudobne podieľajú na niekoľkých skladbách jej debutového albumu „LST (Laylasystem)“. Nájsť ju môžete aj zavretú v štúdiu so svojím „dvorným“ DJom Billym Hollywoodom / H16, Majk Spirit, kde keď práve neskladajú novú pesničku, minimálne si dávajú ping pong battle. O najbližších koncertoch sa dozviete na webe: : http://www.laylaworld.com/alebo na Laylinej oficiálnej funpage: https://www.facebook.com/laylask/info.

Najhorúcejšou novinkou je speváčkin debutový album, ktorý si môžete objednať tu: http://shop.rukahore.sk/layla#!lst. Prvých 100 nadšencov albumu získa štýlový prívesok za zvýhodnenú cenu!

FOTO: Martina Nemčeková, www.martinanemcekova.com, ZDROJ: SOUL FOR SHOW

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky