Novinky

Slovenská kvalifikácia OUTBREAK EUROPE 2015 pozná víťazov: Na festivale The Legits Blast v Banskej Bystrici budú čeliť svetovej tanečnej špičke!

Počas uplynulého víkendu sa už po šiestykrát na Slovensku stretla v tanečných súbojoch naša domáca tanečná elita. Slovenskí outbreakeri si zmerali sily v tanečných battloch v Bratislave https://goo.gl/peDj27. Víťazi sobotňajších battlov, ktorí svojimi tanečnými kreáciami ohúrili odbornú porotu najviac, budú toto leto čeliť konkurencii z radov svetovej breakovej špičky počas finále Outbreak Europe 2015, ktoré sa uskutoční v rámci festivalu The Legits Blast 2015 19. – 26. júla v Banskej Bystrici https://goo.gl/WRfDZ2. Slovensko tak na týždeň doslova ovládnu najlepší bboys a bgirls zo všetkých kútov sveta.

V sobotu 16. mája ovládli Bratislavu najväčší majstri Outbreaku, ktorí si prišli zmerať sily v breakových tanečných súbojoch v špeciálnej tanečnej aréne bratislavského nákupného centra CENTRAL. Slovenská kvalifikácia Outbreak Europe hostila už po 6. raz najlepších slovenských tanečníkov, popri ktorých si zatancovali aj nadšenci zo zahraničia. „Slovenskí ako aj zahraniční bboys išli naplno a predviedli svoje maximum. Naši tanečníci dominovali, kedže v obidvoch kategóriách bolo finále čisto slovenské, čo sa stalo po prvýkrát v 6 ročnej histórii Outbreak Europe – Slovenská kvalifikácia. Úrovňou sa slovenská elita bboys radí k európskemu nadpriemeru a neustálou tvrdou prácou napreduje z roka na rok,“ hodnotí výkony tanečníkov porotca MG, ktorý je zároveň spoluzakladateľom banskobystrického festivalu The Legits Blast. Ten sa uskutoční 19. – 26. júla a práve na ňom sa vo finále predvedú víťazi spomínanej víkendovej bratislavskej kvalifikácie.

small 15 Outbreak Slovenska qualifikacia Central Bratislava vyber-18Návštevníkov slovenskej kvalifikácie Outbreak Europe v nákupnom srdci Bratislavy čakal program, ktorý odštartoval úvodnými prezentačnými bboy battlami jednotlivcov a dvojíc, z ktorých porota vyberala 16 najlepších, postupujúcich do vyraďovacích tanečných bitiek. Tanečné a akrobatické kreácie hodnotila už tradične trojčlenná porota v medzinárodnom zložení so slovenským zástupcom – MG (Hasta La Muerte Crew – Slovensko), Honza (Pentifull Crew – Česká republika) a svetový šampión Outbreak Europe 2 vs 2 z roku 2013 a 1 vs 1 z roku 2014 Bboy Kleju (Polskee Flavour Crew – Poľsko). Deň plný tanca a hip-hopu uzavrelo veľké tanečné finále, plné napínavých a dynamických súbojov slovenskej tanečnej elity. Víťazom kategórie „1 vs 1“ (jeden proti jednému) sa napokon stal bboy Kein (Stred Crew / Zvolen), ktorý získal divokú kartu na účasť v top 16 Red Bull BC One CZ/SK Cypher. Tento prestížny projekt sa uskutoční 25. júla v rámci festivalu The Legits Blast. Okrem Keina postúpili do letného finále projektu Undisputed ďalší štyria breakeri – Twister, minuloročný víťaz Don Tias, Romski a Valerio. Z kategórie „2 vs 2“ (dvaja proti dvom) vzišla víťazná dvojica Kein/Meme (STRED Crew/ Zvolen), okrem ktorých do svetového finále Outbreak Europe 2015 do Banskej Bystrice postúpili dvojice Don Tias/Jendo, Miniboj/El Prcinho a Dexter/Zuzka. O prvotriednu hip-hopovú atmosféru v tanečnej aréne sa počas celého dňa starali v tandeme speaker Osťo DJ Plash /Poľsko/. Podujatie podporil generálny partner Outbreak Europe FunFón.

small 15 Outbreak Slovenska qualifikacia Central Bratislava vyber-9Po kvalifikácii v OC CENTRAL nasleduje koncom júla celosvetové finále Outbreaku. Slovensko tak bude počas tohto leta už po šiestykrát hostiť tanečnú elitu zo všetkých kútov sveta! Svoje stage rozloží už tradične v Banskej Bystrici, ktorá je kolískou podujatia. Outbreak Europe bude od tohto ročníka súčasťou The Legits Blast Festivalu, v rámci ktorého sa uskutoční okrem Outbreak Europe viacero zaujímavých projektov, ako napríklad Catch The Flava, Undisputed, 3 x 3 Basket, Red Bull BC One CZ/SK Cypher, The Legits Blast, koncert Rep Your Country a omnoho viac. Stredné Slovensko sa tak stane od 19. do 26. júla na týždeň najvyhľadávanejším miestom všetkých milovníkov hip-hopu, hudby, tanca a tých, ktorí žijú pre svoju vášeň.

Vstupenky na festival The Legits Blast sú exkluzívne v predaji na Predpredaj.sk http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/3741/the-legits-blast

The Legits Blast 2015 sa koná 8 dní a pozostáva z 8 projektov:

Catch The Flava – 5 dňový workshop summer camp vedený celosvetovo uznávanými tanečníkmi

Hasta La Muerte Anniversary – tradičná párty výberovej slovenskej crew Hasta La Muerte

3×3 Basket – turnaj v streetballe

Undisputed – breaking súťaž o víťaza víťazov jednotlivcov

Outbreak Europe – jeden z top breakových eventov sveta

Red Bull BC One – prestížna súťaž o najlepšieho československého bboya

The Legits Blast Concert – koncert kvalitných hip-hopových a funk interpretov (Line Up už čoskoro)

Rep Your Country – battle národných tímov v bboyingu

Zakúpiť si môžete:

Celofestivalový lístok, 19. – 26. júl: Celofestivalový lístok = 240 € (Catch The Flava, HLM Anniversary, 3×3 Basket, Outbreak Europe, Undisputed, Red Bull BC One SK/CZ Cypher, The Legits Blast Concert, Rep Your Country). Lístok zahŕňa workshopy Catch The Flava a vstupné na všetky projekty a afterparty festivalu.

Sobota (Hlavný deň), 26. júl: = (3×3 Basket, Outbreak Europe & Undisputed finále, Red Bull BC One SK/CZ Cypher , The Legits Blast Concert, Rep Your Country) 27 € (Na mieste 30 €)

Red Bull BC One + Concert a Afterparty, 25. júl: (od 20:00): = od 8,99 € (na mieste 25 €)

Čo je OUTBREAK | THE LEGITS BLAST | OUTBREAK EUROPE?

The Legits Blast = festival hudby, tanca a životného štýlu

Outbreak = komunitný tanečný projekt určený hlavne pre bboys a bgirls, a takisto pre DJs, MCs, graffiti writerov, ale i fanúšikov hip hop kultúry. Zároveň je to svetové finále v tanečnom štýle breaking. Outbreak bol založený v roku 2003 na Floride v USA. Odvtedy prináša skutočnú esenciu hip hopu spájaním všetkých štyroch kultúrnych elementov (breaking, rap, djing, grafitti) s tradíciami a princípmi – Peace, Love, Unity & Having Fun.

Outbreak Europe = jedna z top 8 breakových akcií sveta, a zároveň podprojekt The Legits Blast

Spoluorganizátori Outbreaku, priniesli tento projekt do Európy v roku 2010 a nazvali ho Outbreak Europe. Cieľom bolo zorganizovanie svetovo uznávanej breaking súťaže, ktorá zároveň slúžila ako celoeurópska kvalifikácia na svetové finále, ktoré sa každoročne konalo na Floride. Od roku 2012 (s výnimkou roku 2013) je Outbreak Europe dejiskom svetového finále, pretože Outbreak skončil svoju púť v USA svojim desiatym ročníkom. Outbreak Europe sa každoročne koná posledný júlový víkend v Banskej Bystrici. Tím mladých ľudí organizujúcich Outbreak Europe vytvoril v roku 2013 hnutie The Legits, ktorého základom je podpora a inšpirácia ľudí, ktorí žijú svojou vášňou.

Outbreak Europe sa stáva od roku 2015 podprojektom The Legits Blast a môže sa tak naďalej koncentrovať na breakovú komunitu a zachovať si tak svoj špecifický charakter.

Viac info:

www.outbreakeurope.com

www.facebook.com/outbreakeurope

www.instagram.com/outbreakeurope

Porotcovia, bboy Kein ako víťaz kategórie 1vs1 a bboy Meme, s ktorým spoločne vyhrali v kategórii 2vs2

AUTOR: Partychvil Documentary | ZDROJ: SOUL FOR SHOW 2015

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky