NovinkyKam na koncert?

Slovenská hudobná liga vyvrcholí veľkolepým finále s Elánistami Jánom Balážom a Jožom Rážom

Slovenská hudobná liga vyvrcholí piatkovým finále. O tom, kto sa stane víťazom v poradí 6. ročníka rozhodne exkluzívna porota, do ktorej prijali pozvanie Jožo Ráž, či Jano Baláž. Ako hostia vystúpia víťazi SHL z predchádzajúcich rokov Heľenine oči a Landfil.

Súťaž autorskej tvorby hudobných interpretov Slovenská hudobná liga má trinásťročnú históriu, osvedčený formát a za sebou desiatky koncertov. Túto vizitku sa organizátor GRAND STUDIO, s.r.o. rozhodol znásobiť viacerými atraktívnymi novinkami. Tou najzásadnejšou bola organizácia základných kôl, ktoré sa konali v siedmich slovenských mestách a atmosféra v kluboch potvrdila, že to bol správny krok. Vyvrcholením bude piatkové finále a odborná porota rozhodla, že o honor víťaza 6. ročníka sa budú uchádzať 4ewer (Žilina), WILD PEOPLE (Nitra), Stripless (Levice), The Parentals (Košice), Jaro Mojžiš Band (Košice), EUFORY (Martin), Sematam (Nitra). Poslednú nomináciu mala prostredníctvom SMS hlasovania v rukách verejnosť a najviac sympatií získala kapela Deadwings (Nitra). „Aj tento ročník potvrdil, že na Slovensku máme šikovných hudobníkov, ktorí tomu, čo robia, veria, a to je, myslím si, pri hudbe veľmi dôležité, ak nie najdôležitejšie. Finále bude prehliadkou rôznych žánrov, preto veríme, že si každý príde na svoje a nadviažeme na výbornú náladu, akú sme zažívali po kluboch,“ uviedol riaditeľ Slovenskej hudobnej ligy Ľubomír Sluk.

O tom, kto sa stane víťazom, rozhodne hviezdna porota v zložení Monika Agrebi, Felícia Boronkayová, Milan Herstek, Rado Mešša, Feďo Gašparík, Ľubo Horňák, Juraj Soviar a legendárne duo Elánu Ján Baláž – Jožo Ráž. „Privítal by som, keby v rádiách hrali viac slovenskej hudby a zároveň aby sa do nej viac investovalo, pretože s talentovanými muzikantmi problém nemáme. Mladým kapelám môžem poradiť len jedno, aby tvorili,“ zdôraznil Jožo Ráž.

Víťaz získa nahrávanie a vydanie albumu, zmastrovaný live singel z finále, vytvorenie webovej stránky, podporu prostredníctvom PR a tlačového servisu, vecné hudobné ceny, pozvánku na partnerské podujatia a festivaly, či nasadenie singla do partnerských rádií. Fakt, že Slovenská hudobná liga podporuje autorskú tvorbu ocenil nielen líder Elánu, ale aj Felícia Boronkayová, ktorá bola napr. pri vzniku Hudobných cien ZAI, ktoré prešli do tzv. slovenskej Grammy. „Nebyť toho, že som raz v električke stretla Ibiho Maigu, ktorý mi povedal, že pripravuje album, ale nemá vydavateľa, Čierna bača by možno neuzrela svetlo sveta, kto ho vie,“ zaspomínala si s úsmevom Felícia Boronkayová a pridala príhodu, ako vznikol text k jednému z najväčších slovenských hitov Vráť trochu lásky medzi nás od kapely Money Factor: „Sedeli sme s Jožkom Urbanom v jednom kancli a stále som ho prosila, aby im urobil slovenské texty. Najprv nechcel, že má toho veľa… Až som raz ráno prišla, ešte s walkmanom, do práce a spievala si anglické verzie. Jožko sa ma spýtal: „Čo to máš?“ Nič som nepovedala, len som mu dala slúchadla a on hovorí: „To je super, to chcem robiť! Čo to je?“ A ja mu na to: „To je Money Factor, čo si nechcel textovať.“ No a potom vznikli prvé tri texty vrátane Vrát trochu lásky medzi nás.“

zdroj: Imrich Makó

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky