NovinkyKam na koncert?

Slovakian Blues Challenge 2014 – Súťažná prehliadka kapiel a sólistov

Vo štvrtok 30. októbra sa uskutoční v Skalici historicky prvá súťažná prehliadka kapiel a sólistov Slovakian Blues Challenge 2014.

Svoje sily si zmerajú traja prihlásení súťažiaci: Jerguš Oravec Trio, René Lacko a kapela Second Band.  Víťaz súťaže postúpi na Európsku bluesovú súťaž – European Blues Challenge, ktorá sa bude konať v marci budúceho roka v hlavnom meste Belgicka v Bruseli.

Ako špeciálny hosť večera vystúpi Peter Lipa, ktorý usadne taktiež na kreslo v medzinárodnej odbornej porote. Tú budú okrem neho tvoriť ďalší odborníci z hudobnej branže: šéfredaktor poľského časopisu Twój Blues Andrzej Matysik, hudobný redaktor a moderátor Rádia Proglas Milan Tesař, šéf nahrávacej spoločnosti Indies Happy Trails Records Jaromír Kratochvíl z Brna a zástupca internetového portálu Bluesmusic Ľuboš Beňa. V porote zasadne aj zástupca mesta Skalica.

Na súťažiacich čakajú špeciálne ceny ako info články v európskych hudobných časopisoch, predstavenie na webových portáloch, rozhovory v rádiách i malá finančná odmena.

Súťaž sa uskutoční v rámci cyklu Hudba v Meste. Hlavným organizátorom a sponzorom súťaže je mesto Skalica a internetový portál Blues Music.

Info na www.bluesmusic.sk

zdroj: Katarína Ovseníková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky