NovinkyNovarock

Slash z Guns´n´Roses vie, že „Muzika stratila svoje čaro“

Slash, je pojem. Slash je lomítko za dvoma dekádami v rock´n´rolle. A pomenoval skutočnosť, ktorá sa bohužiaľ stala pravdou: „Hudba stratila svoje čaro.“ Pre mladých je to hlúposť, pre ľudí, ktorí čakali v radoch na nahrávky Guns´n´Roses alebo si ich objednávali (tí, ktorí žili v maličkých mestečkách) a čakali týždne, je to spomienka a vzťah. Nezničiteľný!

Podľa Slasha, ktorý vydal svoju druhú sólovú nahrávku „Apocalyptic Love“, exkluzívne v prvých dňoch pre Absolute Radio a povedal, že nárast internetového sťahovania hudby a úpadok popularity cédečiek je nahovno. „Zničili ste zážitok z prvého vypočutia akejkoľvek novej skladby.“ Už len málokto dnes pozná to nepopísateľné vzrušenie, keď si človek prvý krát vloží kazetu či disk do prehrávača a prvý krát zamaže svojimi prstami jej obal a číta si pri tom texty, ktoré sa pre neho stanú nesmrteľné a vynoria sa znenazdajky v akýchkoľvek chvíľach.

„Je to určitý pocit, vzrušenie, ktoré prichádza s vydaním novej skladby, celé sa to nabaľuje a to je niečo, čo vnímame, keď tú hudbu počúvame,“ hovorí človek, ktorý stál pri zrode viacerých nesmrteľných skladieb.

Hudobný život, ktorý dnes existuje medzi umelcami a fanúšikmi je zvláštny. Dá sa povedať, že je chudobnejší. „Bolo smutné pozerať na to, ako sa to celé vyvíja. S cédečkom má človek aspoň ten booklet. Ale keď sa v súčasnosti pozriete na túto digitálnu situáciu, nemáte z toho nič,“ reflektuje Slash. „Už to viac nie je hmatateľný produkt. Ľuďom to síce vyhovuje, ale vytratilo sa z toho to nepopísateľné čaro.“

Svojho času najnebezpečnejsšia skupina Guns´n´Roses má byť tento rok uvedená do rock´n´rollovej siene slávy. Slash sa tohto happeningu nezúčastní.

Počas leta sa na Slasha môžu tešiť jeho fanúšikovia z celej Európy. Viac sa dočítate na jeho stránkach http://slashonline.com/ .

text: Katka Fabianová, Edo Kopček
titulné foto: Edo Kopček, Nova Rock  2010
foto v článku: archív

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky