NovinkyKam na koncert?

Skupina Vetroplach oslávi 10 rokov novým singlom a turné

Vetroplach oslavuje tento rok 10. výročie svojej existencie. Pri tejto príležitosti pripravila pre svojich fanúšikov aj pre seba niekoľko darčekov. Prvým je nový, zatiaľ bezmenný singel, ktorý bude mať premiéru 9. októbra v relácii Rádia FM Ráno na eFeMku. Singel bude možné zadarmo stiahnuť exkluzívne na stránke www.radiofm.sk. Ide o prvú nahrávku skupiny po troch rokoch a kapela plánuje natočiť k pesničke aj video.

Okrem toho kapela v októbri vyráža na turné po svojich obľúbených slovenských kluboch. V setliste nebudú chýbať okrem osvedčených hitov aj niektoré rarity. Na 10 rokov tour bude Vetroplachu predskakovať svieža nová skupina Walter Schnitzelsson. Trio má zatiaľ na konte iba 3-piesňové EP Mother, ale ich koncerty vynikajú svojou živelnosťou a energiou. Obe skupiny spája okrem iného aj to, že ich skúšobne sa nachádzajú na tej istej chodbe v jednej budove.

Skupina Vetroplach vznikla na jar roku 2002 a dodnes hrá v nezmenenej zostave: Jozef v. (spev, basa), Čunďo (bicie), Veslo (klávesy) a Tomky (gitara). V počiatkoch sa potulovala okolo indie popu a koncertovala najčastejšie v legendárnom divadle Stoka. Kapela v roku 2004 na vlastné prekvapenie vyhrala autorskú súťaž Coca-cola PopStar, vďaka čomu získala zmluvu s veľkým vydavateľstvom a vydala svoj debut Ak vás omrzeli jednofarebné šarkany obsahujúci úspešný singel Tak to ide každý deň. Komerčne najúspešnejším bol druhý album Unisex (2006) so singlami Poďte k nám, Tancuj tancuj, Smej sa!, či Láka ma svet. V roku 2009 vyšiel zatiaľ posledný album Maličkosti, ktorý zaznamenal priaznivé recenzie. Singel Ty mi budeš rozumieť získal cenu Radio_Head Awards za singel roka.

Kapela niekoľkokrát obišla Slovensko, samostatne aj v rámci turné s kapelami Hex a Hudba z marsu, koncertovala na najvýznamnejších letných festivaloch a vystúpila dokonca v Holandsku a vo Švédsku.

Termíny 10 rokov tour:

12.10. Banská Bystrica 77 (v rámci festivalu Barbakan)

13.10. Ružomberok Relax

19.10. Trenčín Lúč

20.10. Prievidza Element

08.11. Bratislava KC Dunaj

09.11. Humenné Nostalgia Music Pub

10.11. Prešov Wave

http://www.facebook.com/vetroplach.sk

www.vetroplach.sk

http://www.facebook.com/walterschnitzelsson
http://bandzone.cz/walterschnitzelsson

zdroj: Robert Gregor

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky