Novinky

Skupina The Paranoid zverejnila obal, názov i tracklist nového albumu.

Dlhoočakávaný nový album rockerov zo Šurian sa stane čoskoro skutočnosťou. Už len mesiac delí ich fanúšikov od toho, aby si ho mohli celý vypočuť, ohmatať a pokochať sa ilustráciami a dizajnom grafika Michala Hladíka.

Rocková formácia The Paranoid sa začiatkom roka zavrela do štúdia a nahrala nový album. Novinka sa bude volať Sedem a pôjde doteraz o najosobnejšiu nahrávku skupiny.

„Číslo sedem pre nás pri tomto albume znamená veľmi veľa. Okrem toho, že je to šťastné a magické číslo, má pre nás oveľa hlbší význam. Je to presne 7 rokov, čo robíme vlastnú hudbu a po 7 rokoch nás vzalo pod svoje krídla i najväčšie hudobné vydavateľstvo v Česko-Slovensku Universal Music. Tento album je zároveň aj akýmsi prelomom toho, čo bolo a toho, čo nás čaká. Číslo 7 vyjadruje aj nový začiatok. Taktiež vo viacerých textoch sa spieva o hlavných hriechoch, ktorých je tiež sedem. Keď sme do niektorých skladieb nahrávali spevácky zbor, vôbec sme nevedeli koľko príde ľudí. Nakoniec prišlo 7 dievčat a nás spievalo 7 chalanov. Ako náhle sme si toto všetko uvedomili, sme neváhali ako sa album pomenujeme,“ prezradil líder kapely Igor Belaj.

O členoch The Paranoid je známe, že sú totálni perfekcionisti, ktorí si dávajú záležať nielen na finálnom zvuku skladieb, pódiovom prejave, ale aj na celkovom vizuále jednotlivých albumov. Tak tomu bolo aj pri nahrávaní novinky Sedem, ktorého obal zdobí doslova umelecké dielo. Jeho autorom je Michal Hladík a len predný cover digipacku a vzor, ktorý sa na ňom nachádza, kreslil 30 hodín ručne špeciálnym mikroperom.

The Paranoid-SEDEM (by Michal Hladik)„Michal je jeden z najtalentovanejších česko-slovenských grafikov. Svojim návrhom odhodil bezkonkurenčne ostatné návrhy do koša. S jeho prácou sme veľmi spokojní,“ teší sa z nového albumu a grafiky spevák Igor Belaj.

„Až neskôr sme si uvedomili, že návrhy na obal robilo presne 7 grafikov. Najviac nás však nadchol ten od Michala, ktorý bol zhodou okolnosti siedmy v poradí. Zaujímavosťou je, že Michal má svoju značku, ktorá sa volá The Seven Blood Art, čiže opäť ďalšia sedmička. No a nenazvite potom album Sedem, keď vás táto číslovka neustále sprevádza,“ dodal s úsmevom gitarista skupiny Roman Birkuš.

Tretí radový album, ktorý sa nahrával v Bratislave v štúdiu Mateja Turcera, bude obsahovať 14 skladieb. Nebude na ňom chýbať posledný singel skupiny Neviem ti povedať nie i doposiaľ nikdy nevydaná a fanúšikmi obľúbená skladba Z plných pľúc.

„Bola to doteraz jednoznačne naša najlepšia spolupráca so zvukovým technikom a producentom v jednej osobe. Matej má neuveriteľný talent a „ucho“, zároveň obrovský prehľad vo všetkých hudobných štýloch. Veľmi sme si sadli a rozumeli počas celého nahrávania. Na tomto albume má veľkú zásluhu,“  podotkol Igor.

Nový album s názvom Sedem vyjde v marci v hudobnom vydavateľstve Universal Music. Skupina ho nahrala v zostave: Igor Belaj (spev), Roman Birkuš (gitara), Patrik Sýkora (basgitara) a Miloš Zaujec (bicie).


Tracklist albumu Sedem:

Prebúdzanie
Anjeli spia
Navždy
Z plných pľúc
Môžeš ísť
Začni vidieť
Neotočím sa
Pochovaný zaživa
Neviem ti povedať nie
Horím
Niekde tam
Kto z vás
Mesto hriechov
Nikdy nezabudnem

 

The Paranoid – Neviem ti povedať nie
http://www.youtube.com/watch?v=WIkmpND5ovo

The Paranoid – krátke video zo štúdia
http://www.youtube.com/watch?v=hkJexrTasIY

Facebook The Paranoid
https://www.facebook.com/theparanoid

zdroj: Marek Kučera

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky