Novinky

Skupina The Paranoid sa ocitla na psychiatrii.

Na psychiatrickom oddelení v Prešove koncom minulého roka náhle hospitalizovali Igora Belaja, Romana Birkuša, Patrika Sýkoru a Miloša Zaujeca. Dôvod? Nevedeli povedať nie!

Zdravie je veľmi krehká vec. Svoje o tom vedia aj členovia rockovej formácie The Paranoid, pre ktorých sa psychiatria stala nečakane na pár dni domovom. Kapela by najradšej o tejto situácii mlčala, ale to neplatí pre prednostu psychiatrického oddelenia v Prešove, Dr. Jaroslava Vaľka, prezývaného Jaris a jeho kolegu Henricha Mihaľova, alias Heňa.

„Členov skupiny The Paranoid sme u nás hospitalizovali na dva dni. Stalo sa tak niekoľko hodín pred ich koncertom v Prešove. Našťastie, chlapci boli veľmi ústretoví a nekládli žiaden odpor. O manieroch sa taktiež hovoriť nedá. Jedinou ich podmienkou bolo, aby v klipe vyzerali dobre,“ prezradil režisér nového klipu skupiny The Paranoid, Jaroslav Vaľko.

IMG_6678_exposureFanúšikovia si teda môžu vydýchnuť, lebo nešlo o skutočnú, ale o zinscenovanú hospitalizáciu. Skupina The Paranoid prišla do Prešova totiž nakrútiť svoj videoklip k novej skladbe Neviem ti povedať nie, ktorej dej sa odohráva práve na provizórnom psychiatrickom oddelení. Text novinky napísal frontman skupiny Igor Belaj, ktorý spoločne s gitaristom Romanom Birkušom zložil aj hudbu.

„Je to jeden z tých textov, ktoré vychádzajú zo mňa okamžite ako položím pero na papier. Sám som bol prekvapený ako rýchlo som ho napísal. Priznám sa, že pohár vína a inšpirácia z prežitých okamihov, mi to trochu uľahčili,“ pousmial sa Igor a zároveň dodal: „Inšpiroval som sa mojim životom a situáciami, ktoré sa mi stali. Myslím, že väčšina z nás, ak nie všetci, poznajú osobu, ktorej nevedia povedať nie.“

Pôvodne sa mal videoklip nakrúcať na skutočnom psychiatrickom oddelení, ale prešovská nemocnica to nakoniec nepovolila.

IMG_7164_exposure„Museli sme preto nájsť iný, podobne vyzerajúci priestor. To sa nám našťastie podarilo. Zaujímavosťou je, že v budove, v ktorej sme točili, bola kedysi fašistická väznica a neskôr v nej sídlilo aj SDKÚ a HZDS,“ prezradil režisér Jaroslav Vaľko, ktorého doplnil spevák Igor Belaj: „Tie miestnosti vyzerali veľmi vierohodne. Úplne ako psychiatria. Cítili sme sa tam ako ryby vo vode.“

Vo videoklipe okrem skupiny The Paranoid a komparzistov, ktorí hrajú pacientov psychiatrického oddelenia, účinkuje aj mladá  študentka herectva Júlia Palková.

„Júliu sme si do klipu vybrali sami. Očarila nás jej prirodzená krása a talent. S jej výkonom, ako aj s výkonom ostatných komparzistov, sme úplne spokojní,“ teší sa z výsledku gitarista skupiny Roman Birkuš.

Nová skladba Neviem ti povedať nie je prvou ochutnávkou z pripravovaného tretieho radového albumu The Paranoid. Ten skupina momentálne nahráva v štúdiu Mateja Turcera a vyjde na jar vo vydavateľstve Universal Music.

facebook The Paranoid
https://www.facebook.com/theparanoid

zdroj: Marek Kučera

foto: Jaris & Heňo

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky