NovinkyKam na koncert?

Skupina Polemic má nový singel, piesňou „Tancuj“ roztancuje letné festivaly!

„Tancuj“! Tak sa volá nový singel skupiny Polemic, s ktorým sa chystá roztancovať všetky festivaly. Nadupaný song vznikol veľmi spontánne. Chalani ho zložili spolu a hneď so vznikom prvých tónov bolo jasné, že to bude energická letná pieseň. Všetkých, ktorí ju počuli, totiž okamžite roztancovala. Polemici majú pred sebou horúce pracovné leto a už teraz sa tešia, ako nový singel „Tancuj“ v retro-swingových rytmoch zahrajú na festivaloch. Nechajte sa roztancovať novým songom Polemicov a vypočujte si ich ďalšiu veselú pieseň!   

Kapela Polemic má nový letný singel, ktorý vznikol veľmi spontánne. Hudbu zložili členovia kapely spoločne, text má na svedomí Michal „Mickey Mouse“ Novácky. Už od prvých tónov bolo jasné, že táto pieseň roztancuje všetko, čo má zdravé nohy.

„V našom štúdiu si dávame takzvané „nápadové skúšky“. Ak má niekto inšpiráciu, tak to prednesie kapele a následne si to ideme všetci spolu zahrať. Tentokrát priniesol hlavný motív pesničky Petko. Bol to nápad bez textu, len s hatlaninou. Začali sme pesničku hrať a už od prvých tónov bolo jasné o čom bude. Zrazu sme totiž všetci za svojimi nástrojmi pri hraní tancovali. Dokonca aj náš zvukár Fábio sa v réžii zvŕtal ako nejaký profi tanečník. Videli sme ho cez „kukaňu“ – to je to okienko v stene, ktorá delí štúdio od zvukovej réžie,“ vraví s úsmevom Michal „Mickey Mouse“ Novácky.

„Nápad na pesničku mal výrazne pomalšie tempo ako výsledok. Nálada pri tvorbe bola taká, že nás motív inšpiroval k tancu a preto sme riadne pridali rýchlosť. Hneď bolo jasné, že to chceme urobiť nadupane, s retro swingovou náladou,“ dopĺňa Peter „Petko“ Opet.

Veselá pieseň „Tancuj“ sa presne hodí k sezóne, pre ktorú je typická zábava pod holým nebom. Energický singel nadväzuje na doterajšiu tvorbu kapely a chalani už vedia, že fanúšikom sa veľmi páči.

„My si radi nové veci testujeme priamo na ľuďoch, ktorí chodia na naše koncerty. Čiže ešte skôr ako sme nahrali štúdiovú verziu, začali sme singel hrávať live. Testom prešla na výbornú, tak nebolo o čom a zatvorili sme sa v štúdiu. Práve sa začína letno-festivalovo-open airová sezóna, na ktorú sa veľmi tešíme. Toto obdobie je pre nás oslavou tanca a pohybov tancu príbuzných. Nevidíme teda vhodnejšie obdobie pre vypustenie pesničky do sveta, ako je toto,“ dodáva Michal „Mickey Mouse“ Novácky.

Kapela je na hudobnej scéne už 27 rokov a mnohé jej piesne doslova zľudoveli. Polemici majú pred sebou horúce  a náročné leto. Tešia sa, ako si hity „Baba-Ryba“, „Ona je taká“, „Komplikovaná“, ale aj nový singel „Tancuj“ zaspievajú spolu fanúšikmi na festivaloch.

„Leto je pre nás vrchol roka, cítime sa na pódiách festivalov ako ryba vo vode. Považujeme sa za tanečnú kapelu, chceme prinášať radosť a zábavu a keď sa k tomu pridá tanec, tak to je najviac! Tancujúce publikum, je pre nás najväčšou odmenou,“ vraví Peter „Petko“ Opet.

„Sme kapela inšpirovaná vo veľkej miere Karibikom a k tomu neodmysliteľne patrí slnko, voda a vysoké číslo ukazovateľa stupňov na teplomeri. Už nám tu chýba iba oceán. V duchu tejto atmosféry naskáčeme do našich milovaných dodávok a snažíme sa ju preniesť na všetkých. Nová pesnička samozrejme nebude v letnom programe chýbať. Týmto prosíme všetkých našich fanúšikov, aby si na koncerty so sebou pribalili nejaký špeciálny taneček. My to budeme pozorne sledovať a tešiť sa z toho,“ uzatvára Michal „Mickey Mouse“ Novácky.

Polemic hrá v zložení Peter „Petko“ Opet, Braňo „Bejzo“ Bajza, Michal „Mickey Mouse“  Novácky, Peter „Ras Píter“ Šandor, Peter „Pepe“ Huraj, Miroslav „Mireček“ Baričič, Ľubomír „Lubenko“ Horák a Andrej „Šéfko“ Juráš. Obľúbená skupina prebrázdi počas leta celé Česko a Slovensko. Informácie o koncertoch a ďalších novinkách Polemic-u nájdete na www.polemic.sk alebo na facebooku: https://www.facebook.com/POLEMIC.official, na instagrame: https://www.instagram.com/polemicska/ pípadne na snapchate:  polemicband.

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Táňa Hojčová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky