Novinky

Skupina IMT Smile vydala záznam zo svojich narodeninových koncertov hiSTORY.

Kapela IMT Smile oslavila v roku 2016 svoje 20. narodeniny. Pri tejto príležitosti bratia Táslerovci usporiadali štyri veľkolepé narodeninové koncerty s názvom hiSTORY. Kompletný záznam z týchto nezabudnuteľných koncertov, ktoré navštívilo viac ako 30 000 fanúšikov vrátane prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku, teraz vychádza ako dvojalbum hiSTORY LIVE.

Skupina IMT Smile má vo svojej bohatej diskografii viacero koncertných nahrávok, ale ich aktuálny počin hiSTORY LIVE je skutočne výnimočný. V krásnom papierovom obale, ktorého booklet je plný úžasných fotografii Martina Trenklera sa nachádzajú dve CD toho najlepšieho, čo IMT Smile počas svojej kariéry nahrali.

Presne dvadsať skladieb, medzi ktorými nechýbajú tie najväčšie hity ako Nepoznám, Veselá pesnička, Ľudia nie sú zlí, Opri sa o mňa alebo energiou nabité koncertné evergreeny  ExotikaNiekto ako kráľ, ktorej záver je obohatený o ľudovku A ja taká dzivočka. Je úžasné počuť ako viacero piesní z katalógu IMT Smile zľudovelo. Ľudia poznajú texty skladieb od slova do slova a spievajú ich z plných pľúc. Tešia sa spoločne s Ivanom Táslerom, ktorému často stačí len malé gesto, pohľad do hľadiska a ono už vie, čo má robiť.

„Bolo to úžasné. Každý jeden koncert boj jedinečný. Silné momenty sa striedali s ešte silnejšími a celá kapela IMT Smile sme si to na pódiu totálne užívali,“ neskrýva nadšenie Ivan Tásler.

Nadšenie neskrývali ani fanúšikovia prešovskej formácie, ktorí po každom jednom koncerte zaplnili facebook skupiny mnohými pozitívnymi reakciami a poďakovaniami.

„Bolo to neskutočné. Na tento koncert nikdy nezabudnem. Vidieť toľko talentu na jednom pódiu, no nemám slov. Dojali ste ma k slzám. Boli ste dokonalí,“ napísala Petra a po nej aj Valika: „Niečo fantastické, nádherné, famózne, perfektné. Koncert naplnil moje očakávania tak ako vždy a všetky ich doterajšie koncerty. Stále vyššia, stúpajúca originalita. Ivan & spol.: veľké ĎAKUJEM!!!“

Neprehliadnuteľný bol aj odkaz od Eny, s ktorým sa stotožnilo viacero návštevníkov projektu hiSTORY: „Jeden z najlepších koncertov na akom som bola.“ a Radovana: „Mám 40 rokov a som šťastný, že už 20 rokov ma sprevádza hiSTORY IMT Smile s fantastickými skladbami, ktoré som si už viackrát mohol vychutnať aj naživo po celom Slovensku na nezabudnuteľných koncertoch. Verím, že to ešte takto spolu pár rokov potiahneme a budete mi vlievať toľko pozitívnej energie ako doteraz.“

hiSTORY LIVE je živá spomienka na projekt, počas ktorého fanúšikovia mohli po rokoch vidieť na jednom pódiu opäť pôvodnú zostavu IMT Smile vrátane Kataríny Knechtovej, Petra Biča či Martina Migaša. Na svoje si prišili aj milovníci Mariána Čekovského, ktorý zaspieval svoj hit Myslím, že môže byť a v piesni Mám krásny sen (Hawaii) ukázal ako dokonale vie ovládať hammond orgán. Martin Valihora v songu Tajné milovanie predviedol, prečo je už dlhodobo najlepší slovenský bubeník a v závere zaspieval a zatancoval aj umelecký súbor Lúčnica. Poslednou skladbou na albume je hiSTORY MEDLEY, ktoré pozostáva z piesni Anna, Cesty II. triedy, Úsmev a čaj, My dvaja a Najkrajšie Vianoce. Jednotlivé skladby sa nahrávali na štyroch koncertoch (13.-14. december, Bratislava, Zimný štadión O. Nepelu a 16.-17. december, Košice, Steel Aréna). Režisérom všetkých koncertov hiSTORY bol Ján Ďurovčík.

 IMT Smile : www.imtsmile.com

Facebook hiSTORY : www.facebook.com/IMTSMILEhiSTORY/

fotografie IMT SMILE + cover & tracklist albumu hiSTORY LIVE

autor: Martin Trenkler

fotografie IMT Smile & prezident SR Andrej Kiska po koncerte hiSTORY
autor: Martin Trenkler
zdroj: Marek Kučera

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky