Novinky

Skupina HRDZA predstavuje nový vianočný klip

Skupina Hrdza vydala nový vianočný singel Žehnaj dieťa. Je to autorská pieseň lídra skupiny, Slavomíra Gibartiho, ktorá nevznikla primárne k Vianociam, ale napísal ju koncom septembra pre svoju tretiu dcérku, ktorá sa má narodiť koncom roka.

„Myslel som si, že zostane v šuflíku, ale dlho si tam neoddýchla. Pieseň je o tom ako rodina, príbuzní a známi prajú všetko dobré do života novonarodeniatku. V piesni hrám na mandolínu, ktorá u mňa visela na stene asi 12 rokov a večer pred nahrávaním som ju náhodou zobral do ruky a oprášil,“  povedal o skladbe Slavo.

V refrénoch spieva detská spevácka skupina Šafolka zo Smižian a slohy si rozdelili speváčka Susanna Jara, ktorá ich spieva po rusínsky a slovenský text Slavo. Videoklip  nakrúcali so známym režisérom klipov Jaroslavom Jarisom Vaľkom koncom novembra a začiatkom decembra 2017 postupne vo Vysokých Tatrách, v interiéri drevenice rezortu Chaty Rozprávkovo v Tatranskej Lomnici a vonkajšie scény v Ždiari.

„Šťastie nám hojne prialo, lebo práve v obidve soboty, kedy sme točili, napadal sneh a prišla zima, a naozaj to vyzeralo ako na Vianoce. V Ždiari, keď sme začínali točiť scény s kočom a konským záprahom, bolo dokonca mínus 9 stupňov. Atmosféra pri natáčaní bola veľmi príjemná, ako keby sa na Vianoce zišla jedná veľká, asi 70 členná rodina.

Hrdza zverejnila klip na svojom youtube kanáli 7.12.2017 a digitálny predaj singlu sa spustí 12.12.2017, dovtedy sa dá kúpiť v predpredaji. Je to prvý singel z pripravovaného albumu, ktorý chcú vydať na jar 2018.

Aktualizované info na:  www.hrdza.sk  a  https://www.facebook.com/hrdzaa/

zdroj: Rado Mešša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky