NovinkyKam na koncert?

Skupina HEX má nový singel „Wilson City“, ktorý je titulnou skladbou k slovenskej čiernej komédii!

Skupina HEX má nový rockový singel! Obľúbená kapela skomponovala titulnú pieseň k detektívnej komédii inšpirovanej poviedkou spisovateľa Michala Hvoreckého „Wilsonov“. Nový song „Wilson City“ znie tvrdšie ako doterajšia tvorba HEX-u. Je jedinečný i tým, že má špeciálnu časť, v ktorej znejú dialógy z filmu.  Pieseň dostala aj unikátnu filmovú podobu. Videoklip nakrúcali chalani v uličkách starej Bratislavy, presne na miestach kde sa odohráva príbeh filmu. Započúvajte sa do tónov skladby „Wilson City“, ktorú HEX-áci hrajú v rockovejšom tóne!

Bratislavská skupina HEX sa dala na filmovú hudbu! Skomponovala titulnú pieseň k novej česko-slovenskej čiernej komédii „Wilsonov“. Singel „Wilson City“ je vlastne o Bratislave, ktorá sa po 1. svetovej vojne mohla stať súčasťou USA a mesto v tom čase reálne nazývali podľa vtedajšieho amerického prezidenta Woodrowa Wilsona.

„Koncom leta nás oslovil hudobný skladateľ Michal Novinski, či by sme nechceli spraviť pieseň k tomuto filmu. Film poetikou nadväzuje napríklad na slávnu snímku „Adela ešte nevečeřela“. Páčilo sa nám to a keďže Fefe mal rozrobenú staršiu pieseň o Bratislave, rozhodli sme sa, že to skúsime,“ vysvetľuje skladateľ, spevák a gitarista skupiny HEX Peter „Ďuďo“ Dudák.

Wilsonov_Kostelny_Machacek„Základ tej pesničky som mal hotový už pred 6-timi rokmi. Keď prišla ponuka napísať pieseň k filmu, tak sme  vedeli, že máme na čom stavať. Bola to náhoda, ktorá prišla vhod. Prerobil som text na reálie „Wilson City“, Ďuďo dokončil aranžmán, trochu prerobil refrén. Michal Novinski prispel orchestrálnymi partmi a špeciálnou filmovou časťou piesne, kde znejú aj filmové dialógy. Bola to teda taká širšia spolupráca a nová zaujímavá skúsenosť,“dopĺňa Martin „Fefe“ Žúži.

  Pôvodná verzia piesne bola celkom iná, folková. Teraz znie oveľa tvrdšie. Podľa HEXákov je to fajn zmena!

„Ďuďo to zobral do parády, pridružila sa väčšia gitarovosť a väčšia našlapanosť. To sa páčilo tvorcom filmu, aj celej kapele. Väčšinou si schvaľujeme pesničky všetci spolu a tak to bolo aj tentoraz. Sme spokojní a veľmi zvedaví, ako pesničku prijmú poslucháči,“ teší sa basgitarista Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Wilsonov_Tana_PauhofovaNový singel dostal aj unikátnu filmovú podobu. HEXáci nakrúcali videoklip v uličkách Starého Mesta, v reáliách súčasnej Bratislavy. Ale aj na miestach, ktoré tam stáli aj pred sto rokmi, v čase wilsonovského filmového príbehu. Réžiu klipu si zobral na starosť režisér Juraj Krasnohorský, za kamerou stál Lukáš Teren, ktorý spolupracoval na nakrúcaní celého filmu Wilsonov.

„Presúvali sme sa červeným retroautíčkom okolo Dómu sv. Martina, po Klariskej, Uršulínskej a okolo starej budovy Slovenského národného divadla na Hviezdoslavovom námestí. Časť klipu sa nakrúcala na opačnom brehu Dunaja, na Tyršovom nábreží. Je tam aj taký fórik – pohľad na Bratislavu cez filmové plátno a my stojíme pred tým plátnom,“ približuje bubeník HEXu Tibor „Tybyke“ Szabados.

Wilsonov_Dyk_Machacek4Film „Wilsonov“ je výpravnou detektívnou komédiou, ktorá sa odohráva v starej Bratislave roku 1919. V snímke sa síce pracuje s množstvom špeciálnych efektov, jeho hlavné kvality sú v špecifickom čiernom humore, zveličovaní a napínavej detektívnej zápletke. Film nakrútil režisér Tomáš Mašín, hrá v ňom množstvo českých a slovenských hviezd. Medzi nimi Jiří Macháček, Vojta Dyk, Táňa Pauhofová, Jan Kraus, Richard Stanke, či Ľuboš Kostelný. Scenár napísal Marek Epstein, hudbu skomponoval Michal Novinski. Film si môžu diváci v slovenských kinách pozrieť od 1. októbra Titulnú pieseň si zobrala na starosť skupina HEX. Peter „Ďuďo“ Dudák, Tomáš „Yxo“ Dohňanský, Martin „Fefe“ Žúži a Tibor „Tybyke“ Szabados dúfajú, že fanúšikovia budú novým netradičným singlom aj klipom nadšení! Pesničku „Wilson City“  zahrajú aj na koncertom turné, na ktoré vyrážajú v novembri. Hity „Keď sme sami“, „Maťo a Linda“, „V piatok podvečer či „Nikdy nebolo lepšie“ zľudoveli a spievajú si ich fanúšikovia viacerých generácií. Nenechajte si ujsť unikátne VŠETKO NAJLEPŠIE ACOUSTIC TOUR 2015, vstupenky sú dostupné na www.predpredaj.sk a v miestnych pokladniach.

 VŠETKO NAJLEPŠIE TOUR ACOUSTIC 2015

12.11. Spišská Nová Ves – Kino Mier

19.11. Bratislava – Stará Tržnica

23.11. Žilina – Mestské Divadlo

25.11. Trenčín – Piano Club

3.12. Košice – Spoločenský Pavilón

10.12 Banská Bystrica – Aula Slovenskej Zdravotníckej Univerzity

zdroj: Nora Krchňáková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky