NovinkyKam na koncert?

Skupina HEX má na konte ďalšiu netradičnú spoluprácu, titulnú pieseň k seriálu Oteckovia!

Skupina HEX si pre fanúšikov pripravila chuťovku! Vytvorila titulnú skladbu k úspešnému seriálu TV Markíza Oteckovia. Skladba s rovnakým názvom je dielom autorskej dvojice Peter Dudák a Martin Žúži. K novému songu nakrútili klip priamo v televíznych štúdiách a okrem Ďuďa, Yxa, Fefeho a Tybykeho v ňom účinkujú herci a deti zo seriálu. Pozrite si veselý videoklip s Filipom Tůmom, Braňom Deákom, Vladom Kobielskym, Marekom Fašiangom a ich seriálovými detičkami.

Tůma a Fašiang za bubnami, Deák za mikrofónom, Kobielsky s bábätkom v náručí  a HEXáci s vysávačmi a v bielych plášťoch! Tak vyzerá špeciálna spolupráca skupiny HEX a Televízie Markíza k titulnej piesni k seriálu Oteckovia.

„Na novom albume TEBE máme pieseň „Dievčatá“, ktorá album otvára. A keď nás Markíza oslovila, či nechceme spraviť pieseň k seriálu Oteckovia, hneď mi napadlo, že by sa hodila skladba „Dievčatá“ s tou odľahčenou náladou, ktorú v sebe má. Textár Fefe napísal úplne nový text s názvom „Oteckovia“,“ vysvetľuje spevák a autor hudby Peter „Ďuďo“ Dudák.

„Musím priznať, celkom som sa natrápil, ale so scenáristkou Katkou Mikulíkovou sme sa nakoniec pochopili. Problém bol napríklad v tom, že seriálová znelka nepoužíva pôvodnú tému refrénu, ale C časť pesničky. Táto časť pôvodne nebola obsahovo najdôležitejšia, v znelke to však bolo naopak. Bol to teda trochu oriešok dokončiť kompletný text tak, aby bol aj v celej verzii významovo zrozumiteľný. Hádam sa to podarilo…“ konštatuje textár a gitarista Martin „Fefe“ Žúži.

Klip sa nakrúcal priamo v štúdiách seriálu Oteckovia. Réžiu si zobral na starosť Braňo Špaček, ktorý má na konte aj réžiu klipu „Nezaspím“. O kvalitný obraz za hlavnou kamerou sa zaslúžil Peter Kelíšek. Producentsky videoklip zastrešila Alexandra Dubovská z Televízie Markíza.

„Sme veľmi radi, že seriál Oteckovia s našou titulnou pesničkou má úspech a bolo to cítiť aj pri nakrúcaní. Nič nebolo problémom, chalani herci, ako aj deti zo seriálu sa neustále zabávali, doberali si jeden druhého. Proste úplná pohoda, ktorá sa preniesla aj do klipu. Seriál sami pozeráme, preto bola pre nás zábava ocitnúť sa v štúdiách, kde sa točí. Užívali sme si to,“ opisuje vznik klipu basgitarista Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

V klipe Oteckovia si okrem členov kapely zahrali herci Filip Tůma, Braňo Deák, Vlado Kobielsky, Marek Fašiang a ich seriálové detičky. Pes je Yxov a volá sa Eddie, po Eddiem Vedderovi zo skupiny Pearl Jam.

„Dlhé roky sa poznáme s Filipom a počas Let´s Dance som sa skamarátil s Vladom Kobielskym a Braňom Deákom. Marek Fašiang nám pri prvom stretnutí povedal, že nás má veľmi rád a kamarátstvo bolo na svete tiež. Sú to pohodoví chalani,“ hovorí Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

„Bol som celkom zaskočený rozlohou štúdií, v ktorých sa seriál točí. A musím povedať, veľmi milo ma prekvapili deti. Od najmenších boli všetky neuveriteľne talentované a ich výkony absolútne profesionálne. Obdivoval som trpezlivosť, s ktorou k práci pristupovali,“ hovorí o nakrúcaní klipu Martin „Fefe“ Žúži.

„Spolupráca skupiny HEX so seriálom Oteckovia z produkcie Televízie Markíza vytvorila veľmi silné spojenie, ktoré už od prvých dní vysielania prinieslo fenomenálny úspech. Sme presvedčení, že prehĺbenie spolupráce, či už pri vydaní videoklipu k oficiálnej piesni seriálu Oteckovia, alebo pri podpore nadchádzajúceho turné HEX-u ešte viac poteší priaznivcov seriálu a aj kapely,“ uviedol za Televíziu Markíza Michal Borec, riaditeľ PR a marketingu.

Všetci štyria HEXáci majú s rodičovstvom vlastné skúsenosti. Práve preto, že sú otcovia, im bolo prirodzené urobiť skladbu „Oteckovia“.

„V nejednej situácii zo seriálu sa presne vidím. Mam malú dcérku Emmku, ktorá nám vie poriadne zamotať deň. A vidím tam aj nastupujúcu pubertu mojej staršej dcéry. Ja osobne zažívam krásne obdobie, keď sa nám Emmka zo dňa na deň mení a teší ma, že sa z mojej staršej Hanky stáva samostatná osobnosť,“ neskrýva radosť Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

„Rodičovstvo a partnerské spolužitie sú neprenosné skúsenosti. Bez nich by som si text na túto tému ani netrúfol napísať. Snažil som sa ho urobiť s ohľadom na to, že život môže priniesť rôzne problémy, ale ak ich riešime s nadhľadom a humorom, všetky sa nakoniec ukážu ako banálne. Samozrejme okrem zdravia,“ dopĺňa textár Martin „Fefe“ Žúži.

Peter „Ďuďo“ Dudák, Martin „Fefe“ Žúži, Tomáš „Yxo“ Dohňanský a Tibor „Tybyke“ Szabados zahrajú skladbu Oteckovia aj na aprílovom turné.

„Na turné sa tešíme, keďže skupina HEX často na turné nevyráža. Ešte ale musíme nacvičiť nové skladby, ktoré budú mať svoju koncertnú premiéru. A možno využijeme to, že pesnička „Oteckovia“/“Dievčatá“ má dva texty a odohráme obe verzie,“ uzatvára s úsmevom bubeník Tibor „Tybyke“ Szabados.

Nenechajte si ujsť HEX feat. Silné reči TOUR, vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal. Informácie o skupine nájdete na http://www.hex.sk/https://www.facebook.com/HEXOFFICIAL/?fref=ts

HEX feat. Silné reči TOUR 2018

5.4. Prešov – PKO

6.4. Košice – Spoločenský Pavilón

7.4. Poprad – Aqua City

11.4. Nitra – Nájomná Jednotka 210

12.4. Trenčín – Piano Club

13.4. Žilina – Dom Odborov

17.4. Levice – Športová Hala

19.4. Bratislava – MMC

zdroj: Nora Krchňáková

foto: TV Markíza

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky