Novinky

Skupina EARS sa po rokoch vracia na vlnách s Magdalénou

Po vyše siedmich rokoch sa vracia na scénu kapela EARS, ktorú založili v roku 1993 Filip Orator a Silverman. Ich charakteristická a osobitá lyrika, elektronický zvuk a výrazný, nezameniteľný spev Filipa si opäť hľadá cestu k fanúšikom tkzv. alternatívneho popu. Skupinu po dlhej prestávke vzkriesili Filip so Silvermanom a ako duo zakladateľov nahrali a vyprodukovali nový album Vlny, ktorý uvádza éterická pieseň Magdaléna. Na silnú pieseň ponorenú do typickej atmosféry tvorby EARS vznikol aj obrazovo veľmi malebný a intímny videoklip, ktorý nakrútil prešovský režisér Jaro „Jaris“ Vaľko, s ktorým už EARS spolupracovali aj v minulosti.

Štvrtý štúdiový album bude najkompaktnejší a bude nadväzovať na predchádzajúci Inokraj. Za tých pár rokov sa nám nazbieralo množstvo hudobných nápadov, ktoré sme vo veľkej pohode, bez akéhokoľvek stresu s termínov nahrávali a produkovali dovtedy, kým sme s tým neboli absolútne spokojní. Verím, že sa s nami poveziete na našej novej Vlne…“, povedal o príprave nového albumu Filip Orator a k prvému singlu dodal : „Je to prvý krát, čo máme v názve pesničky ženské meno. Doteraz sme na to asi nemali odvahu. Táto Magdaléna sa však zrodila ľahko, takmer sama od seba. Mal som v hlave náhodné stretnutie po dlhej dobe s dievčaťom tohto mena. Keď zo mňa vychádzala melódia, text sa pripájal samovoľne. Myslel som na pobláznenie mysle, keď ste ochotný všetko na svete zahodiť pre nejakého človeka, ktorého ani nepoznáte. Sme s Jurajom veľmi radi, že sa v klipe podarilo Jarisovi objaviť na Magdalénu ešte ďalší pohľad. V klipe vystupuje veľmi naturálna, magická ukrajinská študentka Olexandra. Neviem ako ju našiel, ale zdá sa, že na to má zvláštne vlohy. V pesničke sa tak podporila dvojzmyselnosť, a niektoré veci v texte môžete pripisovať biblickej postave.“

Ears doteraz vydali tri albumy. Debut pEARSing vyšiel v roku 2000 v Sony Music. Nasledoval koncepčný album o kontraste emocionálnych svetov muža a ženy Adamaeva, ktorý vyšiel koncom roka 2002. V roku 2007 vyšiel tretí album Inokraj . EARS za svoju tvorbu získali tri nominácie na cenu Aurel (2002 v kategórii Objav roka a v kategórii Videoklip roka, 2007 v kategórii Najlepší zvukový záznam). Nový, štvrtý album Vlny vychádza 1.11.2014.

Aktualizované info : www.ears.sk a https://www.facebook.com/ears.sk

zdroj: Rado Mešša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky