Novinky

Skupina Dilemma už pozná víťaza videosúťaže a spravodlivo podľa hlasovania mu odovzdá 2000,-EUR.

Skupina DILEMMA, ktorú tvoria špičkoví muzikanti: Juraj Tatár, Marcel Buntaj a Martin Gašpar, (známi z mnohých hudobných projektov), Matěj Morávek – talentovaný mladý český gitarista (dvorný gitarista českej legendy Vlasty Redla) a Ján Spišák  (spevák, autor piesní) úspešne absolovovala slovenskú časť turné a naplno sa sústredila na vyhodnotenie súťaže pre mladých umelcov o najlepší videoklip: “VIDEO ZA 2000”.

Súťaže sa mohol zúčastniť každý, kto na jednu z piesní z nového albumu Low Profile Scream podľa vlastného výberu poslal video, ktoré sám nakrútil. Zapojilo sa do nej viacero záujemcov a do finále vybrali členovia kapely 10 videoklipov mladých tvorcov z celého Slovenska.  Vo finále bojovali o priazeň divákov až do konca októbra.  Víťaznym videom sa stalo to, ktoré malo do termínu uzávierky na YouTube najviac like-ov.  Pre jeho tvorcu kapela pripravila odmenu 2.000,- EUR.

Viťazné video Petra Kepesa bolo okrem najväčšieho počtu like-ov aj najsledovanejším videom celej súťaže. Je ku skladbe This Way, na ktorú z 10 finálovych klipov boli až 4 rôzne videoklipy. Spolu mali suťažné videá okolo 80 000 videni za jeden mesiac, čo je na rockovú scénu na Slovensku veľmi slušné číslo.

Kapela sa rozhodla okrem víťaza oceniť snahu všetkých tvorcov, a autorom najobľúbenejších klipov rozdá ďalšie ceny (profi bag na videokameru, ročné predplatné časopisu FotoVideo, tričká s logami rocker.sk a albumy a tričká skupiny Dilemma).

Chceli sme dať šancu ľuďom, ktorých naša muzika zaujme a zároveň nechať každému úplne voľnú ruku vo výbere skladby a spracovaní. Preto sa do finále dostalo toľko skvelých a zaujímavých kúskov. Od mantrickej projekcie, cez retro pôsobiacu koláž až po časozberné emotívne zábery. Bolo užasné sledovať ako sa každý z tvorcov pohral s témou svojským spôsobom a ako naša hudba pôsobí na ľudí rozdielne. Zároveň bolo cítiť niektoré spoločné motívy, myslím, že v určitých momentoch tá hudba vyžaruje niečo tak silné, že sa to aj v úplne odlišných spracovaniach odrazilo podobným spôsobom. Bolo to pre nás ako pre kapelu veľké dobrodružstvo a sme radi, že ľudia tak intenzívne podporovali svojich favoritov. Pre nás by bolo naozaj tažké vybrať jediné video, pretože aj mne sa páčili takmer všetky a tri-štyri boli a sú pre mňa osobne tak výborne a zároveň tak odlišné, že by som to nevedel rozhodnúť.“ povedal na záver súťaže frontman Dilemmy Ján Spišák.

Link na víťazný klip:

https://www.youtube.com/watch?v=3gppKV0RZw8&list=PLBfNj5GtJOOZpExCaigNbxrCJg1_hZVCC

Link na súťažne klipy:

http://www.youtube.com/playlist?list=PLBfNj5GtJOOZpExCaigNbxrCJg1_hZVCC

aktualizované info nájdete na :

www.dilemma.sk a https://www.facebook.com/dilemma.sk

zdroj: Rado Mešša

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky