Novinky

Skupina AYA pomohla autistickým deťom!

Skupina AYA má na konte ďalší dobrý skutok! Rockeri zo Žiliny vystúpili na charitatívnom koncerte a pomohli autistickým deťom. AYA na pódiu zahrala nový singel „O Tebe“, ktorý venovala deťom s touto chorobou. Podporiť dobrú vec prišli aj spevák Tomáš Bezdeda, Big Band žilinského konzervatória a kapela Balkansambel.

Na charitatívnom koncerte v Žiline AYA potešila svojim vystúpením autistické deti. Rockeri rozvášnili ich srdcia a zaspievali im svoje hity aj nový singel „O Tebe“. Medzi publikom a skupinou AYA to na koncerte začalo iskriť!

„Pred koncertom zavládala šatni neobvyklá tréma. Zmizla okamžite potom, ako sa k nám fanúšikovia pridali. Diváci všetkých vekových kategórií spievali s nami a vytvorili sme spolu neskutočnú atmosféru. Najväčšie prekvapenie sme zažili pri vystúpení autistu Martina Harzeka, ktorý hral na klavíri a čítal z nôt.“ Opisuje zážitok gitarista Mário Tománek.

Podporiť dobrú vec prišli aj spevák Tomáš Bezdeda, Big Band Žilinského Konzervatória a kapela Balkansambel. Skupina AYA je známa tým, že sa často zapája do charitatívnych akcií. Snaží sa pomáhať nielen deťom s autizmom, ale každoročne podporuje aj Slovenský
paralympijský výbor,ktorý organizuje benefičné koncerty „Na kolesách proti rakovine“. Minulý rok AYA spoluorganizovala veľkolepý koncert s názvom FOR FRO, z ktorého výťažok venovali na nákup prístroja pre nemocnicu v Dolnom Kubíne.

13„Som hlboko presvedčený, že povinnosťou človeka nie je len žiť svoj vlastný úspešný život, ale vedieť pomáhať tým, ktorí to potrebujú. A tak sa odvďačiť Bohu za možnosť byť zdravý a úspešný. So svojou rodinou a spolupracovníkmi v agentúre LETArt preto dlhodobo podporujeme aj na našich motivačných koncertoch pre mladých úžasné aktivity Dobrého anjela, ktorý podľa mňa už zachránil stovky ľudských životov. Mladým ľuďom ponúkam možnosť zmeniť svoj svet na svet dobra tak, ako dobro od druhých zmenilo aj môj život.“ Konštatuje spevák a líder skupiny Boris Lettrich.

AYA tento rok vyprodukovala dva multimediálne motivačné programy „Dr. Zembolí“ a „Trinásta komnata“, s ktorými brázdi celé Slovensko. Teraz dokonca chystá piesne na nový album.

„Naše leto bude z muzikantského hľadiska veľmi príjemné. Náš nový singel „O Tebe“ začal rotovať v slovenských rádiách a stretol sa s výborným ohlasom medzi fanúšikmi. Preto nás už teraz čaká okolo 18  letných koncertov a kalendár sa stále zapĺňa. Náš oddychový čas bude oklieštený na asi 12 dovolenkových dní, počas ktorých konečne vypneme!“ Teší sa Boris Lettrich.

Informácie a aktuality o skupine AYA nájdete na www.aya-music.sk

zdroj: Nora Krchňáková

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky