Novinky

Skupina Abscondo zarezáva v štúdiu, do tvorivého procesu zapojí aj fanúšikov!

Slovensko-americká skupina Abscondo sa nezastaví ani počas leta! Kapela na čele s americkým frontmanom Markom Manneym sa po premiére nového singlu a klipu „I Created“ opäť pustila do práce. Abscondo tvorí a nahráva v košickom štúdiu ďalšie skladby o láske. O tom, ktorú z dvoch nových singlov ponúkne skupina na jeseň do rádií, rozhodnú fanúšikovia na facebooku!

Slovensko–americká kapela Abscondo zarezáva aj počas prázdnin! Po úspešnej premiére nového singlu a videoklipu ku skladbe “I Created” je skupina Abscondo opäť v štúdiu. Nový hudobný objav pripravuje pre fanúšikov dva originálne single. Podobne ako skladba “I Created”, aj nové skladby skupiny Abscondo budú o láske.

“Celé leto budeme tvrdo pracovať na dvoch nových pesničkách. Keď píšem piesne o láske, neopisujem iba nejaký dočasný, prechodný pocit alebo stav. Rozmýšľam o hĺbke lásky vo vzťahu ku zmyslu nášho života. Aké miesto má takáto láska v našej realite? Ako môže vôbec láska existovať v živote plnom stresu, nekonečných úloh, túžob a strachu? Aký má láska zmysel v tomto rýchlo sa meniacom svete? Ako sa láska sama mení a aké miesto má v našich životoch?” Uvažuje spevák a frontman kapely AbscondoMark Manney, ktorý je autorom všetkých textov.

O tom, ktorá z dvoch nových skladieb bude jesenným hitom Absconda, rozhodnú fanúšikovia. Kapela predstaví oba nové single fanúšikom na facebooku. Na základe spätnej väzby od nich sa rozhodne, ktorá skladba bude na jeseň znieť v slovenskom éteri. Jasnú predstavu o nových singloch má kapela nielen po obsahovej, ale aj po zvukovej stránke.

Autor-MarkManney“Naša skupina sa dostala do bodu, kde sme absolútne pochopili, aký má vyzerať náš zvuk. Presne vieme, čo robí skupinu Abscondo odlišnou a unikátnou. Ak sa chce nová skupina presadiť, musí si vytvoriť nový a sebe vlastný zvuk. A to, čo teraz vytvárame my v štúdiu je niečo, na čo sme všetci skutočne hrdí!” Teší sa gitarista kapely Abscondo Filip Kluknavský.

Abscondo je slovensko-americká skupina s moderným zvukom a sviežim konceptom. Založil ju americký spevák a skladateľ Mark Manney, ktorý teraz pôsobí v Košiciach. Slovo “abscond“ znamená unikať, byť na úteku a vziať si niečo alebo niekoho so sebou. Presne toto sa stalo Markovi, keď opustil kvôli láske Seattle a začal žiť na Slovensku. Kapelu tvoria štyria členovia – Mark Manney, Filip Kluknavský, Martin Lechman a Tibor Dragon. Talentovaní hudobníci priniesli na slovenskú hudobnú scénu nový štýl hudby. Tvoria a hrajú hudbu, ktorá má hĺbku, vyjadruje myšlienky lásky a pripomína hlbokú potrebu spojenia s ostatnými ľuďmi. Všetko o skupine, novinkách a koncertoch sa dozviete nawww.abscondo.sk alebo facebookovej stránke https://www.facebook.com/pages/Abscondo/126056170796558?ref=ts&fref=ts

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Mark Manney

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky