Novinky

Skokani roka Peter Bič Project sú populárnejší ako Pink!

Skupina Peter Bič Project žne jeden úspech za druhým! V ankete Zlatý Slávik sa stala skokanom roka. Okrem toho si gitarista Peter Bič a jeho kapela odniesla cenu Rádio Slávik za megaúspešný singel „Hey now“! Skladba momentálne boduje v Slovinsku, kde je skupina Peter Bič Project popopulárnejšia ako Pink!

Skupina Peter Bič Project bodovala na tohtoročnom odovzdávaní cien ankety Zlatý Slávik! Peter Bič Project sa stali Skokanmi roka a s hitom „Hey Now“ vyhrali v kategórii Rádioslávik.

„Doteraz som stále tvrdil, že ankete Zlatý Slávik chýba odborná porota. A Rádioslávik je podľa mňa vlastne odbornou cenou. Pretože je to reálny obraz toho, čo sa hralo v rádiách. Mám z toho výborný pocit, je to pre nás veľmi výnimočná cena.“ Teší sa líder skupiny Peter Bič.

Skupine Peter Bič Project sa čoraz viac darí najmä v zahraničí. Hrajú ich v Čechách, Poľsku, Dánsku, záujem je o nich dokonca až v ďalekej Brazílií. Obrovský úspech majú v Slovinsku, kde ich hrajú v takmer všetkých rádiách. V najpočúvanejšom rádiu nasadili megahit „Hey Now“ tak vysoko ako Pink s jej najnovšou piesňou.

„Je to skvelý pocit. Konečne cítim, že to čo robím, má zmysel. Vďaka fanúšikom sme to dokázali…“ Neskrývala nadšenie speváčka kapely Dáška Kostovčík.

Peter Bič Project vydali koncom minulého roka debutový album „Say It Loud“, ktorý okrem hitu „Hey now“ obsahuje ďalších 11 skladieb.

„V rádiách budete čoskoro počuť náš nový singel, ku ktorému chceme nakrútiť zaujímavý klip. Máme veľa ponúk zo zahraničia a chystáme tam mnoho koncertov. Chceme reprezentovať túto krajinu najlepšie ako vieme.“  Plánuje líder skupiny Peter Bič.

Členovia skupiny – líder Peter Bič, speváčka Dáška Kostovčík, spevák Ivo Bič, klávesák Matúš Pavlík, basgitarista Vlado Čekan a bubeník Jozef Zima sa chystajú koncertovať v celej Európe. 8. mája si ich vybrali slovinskí študenti, aby zahrali v Ljubljane na najväčšej akcii roka pre 15 tisíc ľudí! Najbližšie sa na Peter Bič Project môžete tešiť:

15.2. 2013  Steps Pub Trenčín

22.2. 2013  Hotel Legenda Kežmarok

27.2. 2013  Ministri of Fun Banská Bystrica

2.3.2013 Ski Media Cup Malinô brdo/Ružomberok

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Vladimír Kuric

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky