Novinky

Singel a videoklip Motýli avizuje nový album Mandrage, ktorý vyjde začiatkom budúceho roka.

Jedna z najúspešnejších českých kapiel, Mandrage, vydáva nový singel Motýli, avizujúci príchod nového albumu. Skladbu produkoval Armin Effenberger a minulý týždeň k nej kapela predstavila videoklip v hlavnú rolu s Berenikou Kohoutovou. Scenára a strihu sa chopil bubeník Mandrage Matyáš Vorda, na réžii spolupracoval s kameramanom klipu Tomášom Kasalom. Text je inšpirovaný metaforou „mať motýľov v bruchu“, pod ktorou si každý môže predstaviť trochu niečo iného. „Naspievať Motýle, nebola žiadna sranda. Tá pesnička je minimálne o tón vyššie, než obvykle dosiahne môj hlas, ale chceli sme, aby refrén pôsobil vypäto a naliehavo, tak neostávalo, nič iné ako sa prekonať a vydať zo seba maximum,“ približuje nahrávanie spevák Vít Starý.

Singel pochádza z pripravovanej dosky „Po půlnoci“, ktorej vydanie je naplánované na 19. január budúceho roka.  Album bude obsahovať celkom 12 piesní, na ktorých sa hudobne i textovo podieľali všetci členovia Mandrage. Oproti poslednému albumu ponúknu Mandrage po hudobnej stránke viac gitarových a rockových prvkov, čím sa čiastočne vrátia k svojím počiatkom. „Doska mala pôvodne vyjsť na jeseň tohto roku, ale veľa vecí sme prerábali, čím sme stratili množstvo času. Nakoniec sa nám nepodarilo album dokončiť ani za päť minút dvanásť, bude hotové skôr nejakú tu chvíľu po dvanástej. Každopádne sme toho názoru, že je lepšie vydať skvelú dosku po pol noci ako polotovar pred poludním,“ vysvetľuje gitarista kapely Pepa Bolan i symbolický názov albumu.

Česká pop-rocková skupina Mandrage sa v rámci svojho minuloročného turné „Všechny kočky Tour“ predstavili aj v bratislavskom Ateliéry Babylon, kde svojím fanúšikom ponúkli skladby zo svojho posledného albumu Potmě jsou všechny kočky černý. 2. februára 2018 sa Mandrage vydajú na turné po Českej republike, ktoré sa začne v pražskom Forume Karlín. Predskokanom bude mladý pesničkár a busker Jakub Ondra.

MANDRAGE TOUR 2018

2.2. – PRAHA – Forum Karlín

8.2. – LIBEREC – Dům kultury Liberec

9.2. – PARDUBICE – ABC Klub

14.2. – BRNO – Sono Centrum

15.2. – BRNO – Sono Centrum

17.2. – OSTRAVA – Dům kultury Akord

2.3. – PLZEŇ – Kulturní dům Peklo

3.3. – ČESKÉ BUDĚJOVICE – Kulturní dům Vltava

http://mandrage.cz
https://www.facebook.com/mandragecz

zdroj: Ľuba Svatá

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky