NovinkyKam na koncert?

Sima Martausová strávi leto s Karavanom na pódiách

Mladá speváčka a skladateľka Sima Martausová je stále „v jednom kole“. Popri koncertovaní, prezentovaní CD „Dobrý deň, to som ja.“ a hraní v divadle stihla za posledných pár mesiacov napísať viac ako štyridsať nových piesní. Časť z nich sa už na jeseň objaví na jej ďalšom albume, ktorý počas leta dokončí v štúdiu spolu so svojou skupinou, ktorú tvoria : Igor “Ajdži” Sabo (bicie), Martin Zajko (gitary, mandolíny, ukulele),Pišta Lengyel (gitara, steel guitar),Martin Gašpar (kontrabas, basa), Martin Wittgruber (klávesy, akordeón). Opäť vzniká v štúdiu Cobra Sound pod rukami zvukára Maťa Čemu a producentským dohľadom Jožka Šeba. Prvým singlom z albumu, na ktorý si Sima napísala všetky pesničky sama je letná pieseň Karavan, ktorá sa práve v týchto dňoch dostáva do slovenských rádií.

Pesničku Karavan som zložila minulé leto, keď som len tak sedela na káve a premýšľala nad letnými vecami, ktoré mi prídu pekné. Ako prvé mi napadli polia, potom maky, kvety, chvíle s priateľmi a tak nejak symbolicky som to všetko vložila do jedného karavanu. Text som napísala na podložku, čo býva pod kávou a hudbu som dotvorila ešte v ten týždeň na gitare”, povedala o novom singli Sima.

Album, ktorého názov ešte nie je defintívne rozhodnutý prinesie 12 nových piesní a dva bonusy. Mnohé z nich už môžu diváci počuť a vidieť na koncertoch, ktoré Sima so skupinou absolvuje nielen na Slovensku, ale aj na Morave. Počas leta ju čakajú aj zaujímavé koncertné výzvy. 27.júna vystúpi ako hosť koncertu Richarda Mullera v Pezinku, 3.júla si zahrá ako predskokan Tomáša Klusa v Hranicích na Moravě, 11.júla absolvuje svoju koncertnú premiéru na festivale Pohoda v Trenčíne a okrem vlastých koncertov stihne aj festivaly vo Voderadoch (25.7.), Lodenicu v Piešťanoch (30.8.) a Festival na vodě (6.9.) v Tvarožné Lhotě na Morave.

Termíny koncertov :

27.6. Pezinok

Hosť koncertu Richarda Mullera

Amfiteáter

3.7. Hranice na Moravě

pred T.Klusom (sama)

6.7. Púchov

11.7. Pohoda Trenčín

19.7.Rajecké Teplice

24.7. Bratislava

Štúdio L+S, 19.00

25.7 Voderady

festival

30.8. Piešťany

Lodenica, 18.00

6.9. Lučina u Strážnice

XII. Mezinárodní festival „Na vodě“ – Lučina 2014

aktualizované info :

www.simamartausova.sk

https://www.facebook.com/pages/Sima-Martausová/306953752770387?fref=ts

zdroj: Rado Mešša

Foto: Veronika Valúchová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky