NovinkyKam na koncert?

Sima Martausová pozýva na ochutnávku nového albumu

Mladá speváčka a skladateľka Sima Martausová po veľkom úspechu minuloročného albumu„Dobrý deň, to som ja.“ spolu so svojou skupinou, ktorú tvoria : Igor “Ajdži” Sabo (bicie), Martin Zajko (gitary, mandolíny, ukulele),Pišta Lengyel (gitara, steel guitar),Martin Gašpar (kontrabas, basa), Martin Wittgruber (klávesy, akordeón) usilovne pracuje na nahrávkach na nový album. Vzniká priebežne, s rovnakým tímom ako predchádzajúci album. Medzitým úspešne koncertuje v mestách po celom Slovensku. Po piatkovom už týždeň vypredanom koncerte v klube Blue Note v Novom Meste nad Váhom sa v utorok 27.mája o 20.00 opäť vráti do bratislavského klubu Ateliér Babylon. Na tomto koncerte okrem pesničiek z albumu „Dobrý deň, to som ja.“ predstaví aj novinky z pripravovaného nového albumu. Jeho konečná podoba ešte nie je definitívne uzavretá, pretože Sima za rok stihla napísať viac ako štyridsať piesní. Z ich užšieho výberu budú môcť diváci svojou reakciou práve na tomto koncerte pomôcť pri konečnom rozhodovaní o tom, čo všetko sa nakoniec na albume objaví.

Z minuloročného albumu„Dobrý deň, to som ja.“ Sima poslala do rádií päť singlov, ktoré sa u poslucháčov stretli s veľkým záujmom. Prvý singel z nového, zatiaľ nepomenovaného albumu, ktorého vydanie je naplánované na jeseň príde do rádií už o pár dní.

Album Dobrý deň, to som ja.“, ktorý na Slovensku presiahol double platinový status zaujal kritiku aj v Čechách. Po úspešnej recnzii na musicserver.cz pribudli ďalšie významné a veľmi pozitívne. V časopise Rock&Pop získala 4 hviezdičky, odporúčanie Tip Rock&Popu a a kritik Roman Jireš vidí v Sime veľkú konkurenciu pre súčasné slovenské speváčky. Časopis ELLE ju rovno zaradili medzi slovenské stars.

Termíny koncerto:

23.5 Nové mesto nad Váhom

piatok, 20:00, Blue note

 bluenote.sk

27.5 Bratislava

utorok, 20:00, Ateliiér Babylon

babylonatelier.sk

6.6 Nová baňa

piatok, Dom kultúry

8.6 Malacky

nedeľa, festival

6.7. Púchov

24.7. Bratislava

Štúdio L+S, 19.00

25.7 Voderady

festival

30.8. Piešťany

Lodenica, 18.00

6.9. Lučina u Strážnice

XII. Mezinárodní festival „Na vodě“ – Lučina 2014

aktualizované info :

www.simamartausova.sk

https://www.facebook.com/pages/Sima-Martausová/306953752770387?fref=ts

 zdroj: Rado Mešša

Foto: Veronika Valúchová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky