NovinkyKam na koncert?

Sima Martausová nahráva nové CD a pripravuje slovenské turné!

Talentovaná skladateľka a speváčka Sima Martausová chystá nový album! Opäť ide o autorskú tvorbu mladej hudobníčky, ktorá je jej svojskou výpoveďou o dnešnom svete. Nadviaže ním na predošlú tvorbu, ktorou očarila celé Slovensko. Predchádzajúce albumy Simy Martausovej boli dokonca multiplatinové. Na štvrtom albume Simy bude 13 piesní, ktoré sa chystá so svojou kapelou predstaviť na jesennom turné po slovenských mestách. Na 23-och koncertoch predstaví nové CD, ale nebudú chýbať ani najobľúbenejšie skladby z predchádzajúcich albumov.

Zaujala textami, hudobným prejavom, ale aj pokorou a bezprostrednosťou. Na konte má dvojplatinu, získala ocenenia za Album roka, široká verejnosť aj odborná kritika ju označili za talent roka. Richard Müller a Tomáš Klus si ju ako hosťa pozvali na svoje koncerty, zaspievala si s Danom Bártom aj Janou Kirschner. Počas špeciálneho „Večera osobností slovenského umeleckého života“ pre Čechov a Slovákov vo Viedni sa predstavila na spoločnom pódiu s Milanom Lasicom a Pavlom Hammmelom. Sima Martausová momentálne pracuje v štúdiu a s „piatimi chlapmi v kapele“ nahráva nový album.

Nový album bude podobný v tom, že piesne s kapelou aranžujeme v podobnom duchu ako doteraz, ale bude  predsa niečím iný. Objavia sa na ňom aj piesne, ktoré sme spracovali čisto len s klavírom alebo len s gitarou. Budú to veselé, hĺbavé, smutné, pokojné aj zaľúbené piesne,“ vraví s úsmevom Sima Martausová.

martausovaNežným výzorom, silným hlasom a jedinečným podaním si charizmatická speváčka získava každé publikum. Nový album pokrstí v Bratislave a predstaví ho na celoslovenskom turné, ktoré odštartuje 21. septembra v Trenčíne.

„Veľmi si vážim, že sa o piesne môžem deliť s ľuďmi, ktorí si ich prídu vypočuť na naše koncerty. Keď vidím ako sa na mňa usmievajú a ako sa tešia, je to pre mňa tá najkrajšia odmena. Publikum vnímam ako rodinu, preto mi vždy plesá srdce, keď môžem byť s fanúšikmi. V lete sa budeme venovať dokončovaniu nášho albumu a zahráme si aj na niekoľkých festivaloch,“ uzatvára Sima Martausová. 

Už túto jeseň môžete Simu a jej kapelu v zložení Martin Gašpar – kontrabas, Igor Ajdži Sabo – bicie
Maťko Zajko –  gitara, ukulele a mandolína,
Pišta Lengyel – elektrická gitara a Martin Wittgruber – klávesy, a akordeón, vidieť a počuť na  koncertoch, kde predstavia nové piesne, ale aj známe hity. Vstupenky zakúpite v sieti predpredaj.sk alebo v miestnych pokladniach. Aktuálne informácie nájdete aj na: www.simamartausova.sk alebo na funpage: https://www.facebook.com/pages/SimaMartausová/306953752770387?fref=ts.

SIMA Martausová & band TOUR 2016

21.9.   TRENČÍN – Piano club

22.9.   ŽILINA – Dom odborov

24.9.   RUŽOMBEROK – Kultúrny dom Andreja Hlinku

27.9.   LEVICE – CK Junior

28.9.   TRNAVA – Kino Hviezda

7.10.   BRATISLAVA + krst CD – Ateliér Babylon

23.10. NITRA – Nájomná jednotka 102

24.10. PRIEVIDZA – Kino Baník

25.10. MARTIN – Kino Strojár

26.10. NÁMESTOVO – Dom kultúry

27.10. DOLNÝ KUBÍN – MsKs

10.11.   ŽIAR NAD HRONOM – MsKC

19.11. POPRAD – Dom kultúry

20.11. KEŽMAROK – MsKS

21.11. BARDEJOV – Kino Žriedlo

22.11. PREŠOV – Kino Scala

23.11. KOŠICE – Historická radnica

24.11. MICHALOVCE – MsKS

26.11. LUČENEC – Synagóga

27.11. ZVOLEN – DK Podborová

28.11. BANSKÁ BYSTRICA  – Aula SZU

29.11. HLOHOVEC – Empírové divadlo

30.11. PIEŠŤANY – Kino Fontána

zdroj: Nora Krchňáková

foto: Veronika Valúchová

Prečítajte si

Comments are closed.

Viac:Novinky